خواص سنگ فیروزه و فواید فیروزه از دیدگاه اسلام, خواص سنگ فیروزه, سنگ فیروزه, فیروزه, مایندآپ

خواص سنگ فیروزه و فواید آن از دیدگاه اسلام

نگاهی برخواص سنگ فیروزه و فواید آن از دیدگاه اسلام

همه ما با خواص سنگ فیروزه تا حدودی آشنا هستیم. فیروزه یک ماده معدنی است که تشکیل شده از فسفات آبدار مس و آلومینیوم است. فیروزه، یک سنگ قیمتی است. این سنگ، انرژی سیارات ناهید و نپتون را جذب می کند. عنصر های سنگ فیروزه شامل زمین، هوا و آتش است. سنگ فیروزه در انواع رنگ ها از قبیل فیروزه ای، آبی، سبز، زرد مایل به سبز موجود است. سنگ فیروزه موجب تصفیه خون، ایجاد احساس آرامش، حفاظت از بلایا، تقویت قدرت تفکر، ایجاد تعادل، افزایش قدرت، و موجب دوستی، عشق و مثبت اندیشی می شود.

همانطور که اشاره شد فیروزه سنگ تصفیه کننده است. . فیروزه، نه تنها به دفع تفکرات منفی از ذهن کمک می کند، بلکه به عنوان یک سم زدای قوی در بدن عمل می کند. از آنجاییکه به آرامش و حفاظت کمک می کند، فیروزه سنگی عالی برای همراهی با مدیتیشن است. استفاده از این سنگ به عنوان زیورآلات، بسیار مناسب است. اگر در زندگی خود با افراد پرخاشگر و دارای انرژی منفی روبرو هستید، یا دچار استرس هستید این سنگ به بهبود شرایط روحی شما بسیار کمک خواهد کرد. برخی بر این باورند که سنگ فیروزه می تواند موجب افزایش عمر گردد. علاوه بر خواص سنگ فیروزه و ارتباط آن ها با رنگ این سنگ، تماس مستقیم آن با پوست نیز موجب می شود از حداکثر خواص آن بهره ببریم. این باعث می شود که گردنبندها و گوشواره ها به عنوان یک سپر قوی و منفی زدا شناخته شوند.

تاثیر سنگ فیروزه بر چاکراها

از مهمترین خواص سنگ فیروزه می توان به این مورد اشاره کرد که این سنگ می تواند انرژی منفی را از بین ببرد و میتوان از آن به عنوان محافظی در برابر آلاینده ها استفاده کرد. فیروزه موجب متعادل شدن چاکراها می گردد و آرامش درونی ایجاد می کند. سنگ فیروزه موجب باز شدن چاکرای قلب، چاکرای گلو و چاکرای چشم سوم می شود. تاثیرات سنگ فیروزه برای افسردگی و خستگی عالی است. فیروزه باعث ایجاد احساس امنیت و اعتماد به نفس می گردد. به تسهیل امور کمک می کند. این سنگ، نماد دوستی و محرک عشق است. فیروزه به جذب مواد مغذی کمک می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، بازسازی بافت را تحریک می کند و به طور کلی مشکلات و ناراحتی های بدن را التیام می بخشد.

این سنگ اثرات ضد التهابی دارد و موجب تسکین درد می شود. فیروزه، ریه ها را تصفیه می کند، گلودرد را تسکین داده و برطرف می کند و مشکلات و بیماری های چشم، از جمله آب مروارید را درمان می کند. از دیگر خواص سنگ فیروزه این است که، اسیدیته بیش از حد را خنثی می کند، برای روماتیسم، نقرس ،مشکلات معده و عفونت های ویروسی نیز مفید است. برخی دیگر از خواص سنگ فیروزه به دلیل رنگ آن می باشد. رنگ های مختلف فیروزه دارای خواص متفاوتی است. برای مثال، فیروزه زرد، که از ترکیب آهن تشکیل می شود. فیروزه زرد به ارتباط با روح کمک می کند و انرژی آسمان را به زمین می رساند.

خواص سنگ فیروزه و فواید فیروزه از دیدگاه اسلام, خواص سنگ فیروزه, سنگ فیروزه, فیروزه, مایندآپ
خواص سنگ فیروزه و فواید فیروزه از دیدگاه اسلام

سنگ فیروزه

تاریخچه استفاده از سنگ‌های فیروزه

اگر روش استفاده از آن را به درستی بدانیم، میتوانیم از خواص سنگ فیروزه نهایت استفاده را ببریم. فیروزه به عنوان سنگ پاک کننده شناخته میشود، محافظ طبیعی در برابر هر چیزی است که برای شما، بدن یا ذهن شما مضر است. سنگ فیروزه، از قدمت بالایی در نزد بشر برخوردار است و مورد استفاده پادشاهان، رهبران مذهبی بوده است که از آن به عنوان نوعی طلسم استفاده می کردند. این سنگ به دلیل اینکه مدت زیادی است که توسط بشر شناخته شده است، در بین تمام فرهنگ ها و کشور ها مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً در جواهرات مدرن استفاده می شود و افزایش انرژی، محافظت و قدرت را به ارمغان می آورد. یکی از خواص سنگ فیروزه به عنوان یک سنگ پاکسازی، رهایی از عادات بد و احساسات منفی می باشد.

فیروزه همچنین، سنگ آرامش بخشی است که می تواند آرامش داخلی را القا کند و روحیه ضعیف فرد را بالا ببرد. سنگ فیروزه بسیار مقاوم می باشد این خود دلیل خوبی برای استفاده از آن در زیورآلات می باشد. نوعی دیگر از فیروزه به نام فیروزه گچی نیز موجود است که میزان مقاومت آن دقیقا مانند گچ می باشد. و با ترکیب آن با سایر مواد و شکل دهی به آن می توان در ساخت انواع جواهرات از آن استفاده کرد. تبتی ها معتقدند که سنگ فیروزه دعای انسان را مستقیم به خداوند منتقل می کند. سنگ فیروزه در حال حاضر در همه نقاط زمین استخراج می شود.

خواص سنگ فیروزه و فواید فیروزه از دیدگاه اسلام, خواص سنگ فیروزه, سنگ فیروزه, فیروزه, مایندآپ
خواص سنگ فیروزه و فواید فیروزه از دیدگاه اسلام

حقایق جالب در مورد سنگ‌های فیروزه

سنگ فیروزه، یکی از قدیمی ترین سنگ هایی است که بشر از حداقل 6000 سال قبل از میلاد مسیح آن را می شناسد. از جمله خواص سنگ فیروزه که از زمان های قدیم مردم به آن باور داشته اند این است که این سنگ موجب وحدت انرژی های مردانه و زنانه می شود. وحدت آسمان و دریا از محبوبیت خاصی در بین بومیان آمریکا برخوردار بود، زیرا معتقد بودند اگر بر روی جواهرات فیروزه ای (یا حرز) شما ناگهان شکافی ایجاد شود، سنگ ضربه بزرگی را تحمل کرده است که در صورت نبود این سنگ، بر شما وارد می شد.

انگشتر فیروزه

خواص سنگ‌های فیروزه در اسلام

در اسلام نیز به خواص سنگ فیروزه بسیار اشاره شده است. از جمله خواص سنگ فیروزه در اسلام به تقویت قدرت بینایی اشاره شده است. فیروزه موجب تقویت قلب شده و فشارهای عصبی را دور می کند. سنگ فیروزه، همچنین از نظر اسلام، موجب درمان افسردگی می شود. این سنگ پرخاشگری و خلق و خوی بد را از انسان دور می کند. علاوه بر این، از این سنگ به عنوان چشم زخم استفاده می شود.

استفاده از سنگ فیروزه موجب تسهیل امور می گردد. در اسلام، در مورد خواص سنگ فیروزه و فواید آن در گردش خون و بهبود عملکرد کبد نیز اشاره شده است. سنگ فیروزه برای مشکلات معده نیز مفید است. روایاتی از امامان وجود دارد که اگر فردی سنگ فیروزه با خود داشته باشد هرگز فقیر و بی پول نمی شود. سنگ فیروزه موجب برآورده شدن حاجات می شود. به طور کلی، سنگ فیروزه در اسلام، دارای جایگاه ویژه ای میباشد و در سخنان ائمه از آن بسیار نام برده شده است.