سنگ شناسی

سنگ چشم ببر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]مقدمه

چشم‌ببری (به انگلیسی: Tiger’s eye) با فرمول شیمیایی SiO2 نوعی از سنگ‌های قیمتی است. چشم‌ببری معمولاً یک سنگ دگرگونی با رنگ‌های طلایی و قرمز و قهوه‌ای و جلایی ابریشمی است که در آن اثری معروف به اثر چشم گربه دیده می‌شود. انواع سبز- خاکستری این سنگ‌ها کوارتز چشم‌گربه‌ای نامیده می‌شوند. انواع قهوه‌ای تیره این سنگ چشم‌گاوی نامیده می‌شوند. نوع کاملاً سیلیسی‌شده و آبی‌رنگ سنگ چشم‌ببری نیز وجود دارد که چشم شاهین نامیده می‌شود.

برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد.

از نظر

  • شکل بلور: منشوری – بی پیرامیدال
  • رنگ: قهوه‌ای سبز – قهوه ای
  • شفافیت: غیر شفاف – نیمه کدر
  •  شکستگی: صدفی – تراشه ای(خشن)
  • جلا: شیشه‌ای – صدفی
  • رخ: ناقص – مطابق با سطح،

تست اثر چشم گربه

هنگامی که چشم گربه با نور شدید و جابجایی مرکز نورانی مواجه می شود از خود واکنشی را نشان می دهد که مشابه جابه جایی کوچک یا حرکت چشم آن است که به این عمل اثر چشم گربه یا cat-eye effect می گویند. با گرفتن سنگ بین انگشت اشاره و انگشت شصت آن را به آرامی به عقب و جلو بچرخانید یا سنگ را روی سطح مسطحی قرار داده و منبع نورانی را روبه روی آن جابجا کرده و اثر چشم گربه یا حرکت رنگ ها را مشاهده نمایید. این روش یکی از بهترین روش تشخیص سنگ چشم ببر اصل است .

 

خواص

انـرژی قـدرت دهنده ای که در سـنـگ چـشـم ببر نهفته است، بـه شما شجاعت ابتکار عمل و قدرت اقدام به هـرکـاری را می دهد و می توانید هر چیزی را با موفقیت بـه انجام برسانید.ایـن سـنـگ نـمـادی از قـدرت اراده و حـس سر زندگی و جنب و جوش است.الـبـتـه این را هـم بـایـد خاطرنشان کرد که این سنگ، به همان اندازه که سـبـب افزایش انرژی و تـحـرک مـی شـود، آرامـبـخـش و تسکین دهنده هـم هـسـت،تـضـادی جذاب و موثر.به طـوری که بـا هـمـراه داشـتـن ایـن سـنـگ، در شـرایـط بحرانی و دشوار،آرامش و عقلانیت شما پا برجا می ماند و می توانید به درستی بـه تفکرپرداخته و تصمیم بگیرید.

کاربرد:برای جسور و سرزنده بودن و غلبه بر هراس و تردید،از ایـن سنگ قهوه ای خوش نقش و نگار استفاده کنید![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *