گردنبند‌ سنگی، زیورآلات منحصر به فرد و زیبا می باشد که با استفاده از سنگ‌ های طبیعی یا سنگ‌ های قیمتی ساخته می‌ شوند و به دلیل زیبایی، تنوع رنگی و خواص معنوی سنگ‌ ها، مورد توجه بسیاری از افراد قرار می‌ گیرند.

گردنبند سنگی

گردنبند سنگی زیورآلات محبوبی هستند که از دل طبیعت به دست می آیند و هر کدام دنیایی از راز و رمز و زیبایی را به همراه دارند. سنگ‌ های قیمتی و نیمه‌ قیمتی، با رنگ‌ ها و درخشش‌ های منحصر به فرد خود، در طول تاریخ مورد توجه انسان‌ ها قرار گرفته‌ اند و در قالب گردنبند، بر گردن پادشاهان، بزرگان و مردم عادی در سراسر جهان آویخته شده‌ اند. به دلیل طبیعی بودن مواد اولیه استفاده شده در تولید انواع گردنبند سنگی، در زمان آویختن این بدلیجات سنگی به گردن احساس نزدیکی بیشتر به طبیعت خواهید کرد و راحت تر با طبیعت ارتباط خواهید گرفت. این گردنبند ها معمولا از سنگ های طبیعی چون مروارید، عقیق، یشم، لاجورد و … ساخته می شوند و به جهت تنوعی که در این سنگ ها وجود دارد می توان در انواع قیمت ها و رنگ و طرح و مدل بر اساس سلیقه و لباسی که دارید از آن ها استفاده کنید. در کنار این موارد، از خواص سنگ های طبیعی بر روح و جسم نباید غافل شد.

تاریخچه‌ گردن آویز سنگی

استفاده از انواع گردنبند سنگی به دوران ما قبل تاریخ و زمان های خیلی دور باز می‌ گردد. شواهد نشان می‌دهد که انسان‌ های اولیه از سنگ‌ های تراشیده شده به عنوان گردنبند استفاده می‌ کردند. این گردنبند ها نه تنها جنبه زینتی داشتند، بلکه در باور های مذهبی و جادویی نیز کاربرد داشتند. در زمان های انسان های اولیه سنگ های مختلفی را به منظور های مختلفی به گردن می انداختند. برای مثال گردنبند سنگی که می توانستند از آن به منظور برش دادن گوشت و برگ و … استفاده کنند و گردنبند هایی که جنبه تزئینی و مراقبت از خشم خدایان آن ها داشت. خاصیت های موجود در میان سنگ های طبیعی و معدنی از گذشته آشکار بود. از این رو در برخی از قبایل و حکومت ها این گردنبند سنگی را که گاهی با دستبند نیز همراه بود، برای به همراه داشتن انرژی خدای سنگی خود دریافت می کردند که امروزه با درک علمی به درک واقعی انرژی درونی سنگ طبیعی پی برده شده است.

گردنبند سنگی

در میان اکسسوری های زنانه و مردانه، گردنبند یکی از محبوب ترین و متنوع ترین زیورآلات از نظر مدل، قیمت، رنگ و طرح و سبک است که به همراه لباس های مختلف برای رویداد های خاص و یا روزمره استفاده می شود تا به زیبایی فرد بیافزاید.

انواع گردن آویز سنگی

گردنبند سنگی دسته ای از متنوع ترین و محبوب ترین زیورآلات به حساب می رود و می توان گفت که دلیل این تنوع به جهت تنوع بالای سنگ های طبیعی است که سبب شده است در تمامی رنج قیمت ها، انواع رنگ ها، طرح و مدل ها ساخته شوند و با سلیقه تقریبا همه افراد همخوانی داشته باشند و بتوان از زنگ های متنوعی که دارند برای هماهنگی و زیبایی بخشی به لباس و استایل خود استفاده کرد. نه تنها می توان یک نوع سنگ را برای تولید گردنبند استفاده کرد، بلکه با در کنار هم قرار دادن انواع سنگ ها می توان این تنوع گردنبند سنگی را چند برابر کرد و از زیبایی که به وجود می آید لذت برد. سنگ های یشم، عقیق، مروارید، لاجورد در دسته سنگ های پر استفاده برای تولید گردنبند سنگی هستند که در کنار مواد مختلفی چون چوب، طلا، نقره و استیل و یا با دیگر سنگ های دیگر ترکیب می شوند و یک گردنبد را پدید می آورند.

گردنبند سنگ یشم

گردنبند سنگ یشم یکی از انواع گردنبند سنگی با ارزش به شمار می رود که از گذشته تا به امروز در دسته زیورآلات پر طرفدار به حساب می رود. سنگ یشم یکی از سنگ های قدیمی و با ارزش است که در انواع مختلف و رنگ های متنوعی یافت می شود. از زمان های قدیم، یشم به عنوان نمادی از ثروت، قدرت و آرامش معروف بوده است. گردنبند سنگ یشم معمولا با استفاده از دانه های یشم ساخته می شود. این دانه ها می توانند به صورت گرد، بیضی، سه گوش، چهار گوش و شکل های دیگر باشند. از آن جایی که سنگ یشم به عنوان یک سنگ قدرتمند و تمیز کننده انرژی شناخته می شود و همینطور به عنوان سنگ محافظ و تقویت کننده اتصال انسان با طبیعت و دنیای اطراف استفاده می شود و به گفته برخی افراد، سنگ یشم قادر است به افراد کمک کند تا در مواجهه با استرس ها و اضطراب های روزمره خود آرامش بیابند و انرژی مثبتی را به زندگی خود بیاورند سبب شده است که از این گردنبند در کنار استفاده به عنوان جنبه تزئینی جنبه درمانی نیز یکی از دلایل استفاده از گردنبند سنگی یشم به حساب می رود. همینطور علاوه بر خواص روحانی، گردنبند سنگ یشم به عنوان یک زیورآلات زیبا و شیک نیز مورد توجه قرار می گیرد. طراحی ها و الگوهای مختلفی بر روی گردنبند سنگ یشم قابل اجرا هستند که می تواند به سلیقه ها و سبک های مختلف مشتریان پاسخ دهد. همچنین، این گردنبند می تواند به عنوان یک هدیه زیبا و معنوی به دوستان و خانواده اهدا شود. در نتیجه، گردنبند سنگ یشم ترکیبی از زیبایی، معنویت و خواص مفید است. با داشتن یک گردنبند سنگ یشم، شما همچنین می توانید از زیبایی آن لذت ببرید و به خواص روحانی و انرژی مثبت آن دست یابید.

نحوه تمیز کردن سنگ یشم

سنگ یشم دارای انواع مختلفی می باشد و که غالب رنگ این سنگ سبز است اما باز هم در انواع رنگ های مختلف نیز وجود دارد. سنگ نفریت یشم کم ارزش و سنگ یشگ اعلی یا یشم سبز گونه ناب سنگ یشم می باشد. برای شارژ کردن و تمیز کردن سنگ یشم در گردنبند سنگی بهتر است آن را در طول یک ماه دو مرتبه در آب روان بشورید و در این شست و شو اصلا از مواد شوینده استفاده نکنید و با الکل نیز ضد عفونی نکنید و همینطور توصیه می کنیم برای تمیز کردن سنگ یشم از بخارشور نیز استفاده نکنید. تمیز کردن سنگ یشم بسیار ساده است کافی است آن را درون آب قرار داده و از آبخارج نموده و توسط دستمال نرم آن را خشک کنید.

فروشگاه اکسسوری مایندآپ

فروشگاه اکسسوری مایندآپ، تولیدکننده انواع دستبند سیارات، گردنبد، ساعت چوبی. شما میتوانید به صورت آنلاین محصولات مورد علاقه خود را سفارش دهید.

گردنبند مروارید

گردنبند مروارید یکی از قدیمی‌ ترین و زیبا ترین گردنبند سنگی در جهان است و مروارید ها به دلیل زیبایی، براقیت و رنگ‌ های متنوعی که دارند، از دوران باستان تا به امروز، مورد توجه انسان‌ ها بوده‌ اند. آن ها به عنوان نمادی از ثروت، زیبایی، پاکی و اشراف استفاده می‌ شوند. همچنین، مروارید ها به عنوان سنگ متعلق به نیروی ماه و آب شناخته می‌ شوند و معمولا به خصوصیاتی مانند آرامش، حمایت روحانی و محافظت معنوی مرتبط می‌ شوند. گردنبند مروارید معمولا با استفاده از مروارید های کوچک و یکسان ساخته می‌ شود و می توان این جواهرات زیبا را در رنگ‌ های مختلفی مانند سفید، صورتی، خاکستری و مشکی دید. طرح و سبک گردنبند مروارید می‌ تواند متنوع باشد، از جمله گردنبند‌ های تک ردیف، چند ردیف، با دستبند سنگی هماهنگ یا دارای طرح‌ های خاص آن ها را استفاده کرد و استایل خود را زیبا و چشم نواز نمود. از جذابیت‌ های گردنبند مروارید، می‌ توان به ظاهر براق و چشم‌ نواز آن اشاره کرد. این جواهر زیبا می‌ تواند به طور واضح زیبایی و انحصاریت را به هر استایل یا لباسی اضافه کند. همچنین، این گردنبند می‌ تواند در جایگاه یک زیورآلات به عنوان یک هدیه لوکس و ارزشمند به عزیزان و دوستان اهدا شود.

نحوه تمیز کردن مروارید

مروارید نیز برای زیبا تر دیده شدن و عملکرد عالی لازم است رسیدگی کافی و مناسب را دریافت کند. نحوه تمیز کردن سنگ مروارید در گردنبند سنگی بسیار راحت است و با رسیدگی مناسب و اصولی می تواند همیشه مثل روز اول درخشان و ظاهری عالی داشته باشد. برای تمیز کردن مروارید از آب ولرم و صابون استفاده کنید و پس از شست و شوی ملایم آن را با استفاده از پارچه یا حوله بدون پرز خشک نمائید. توصیه می کنیم پس از هر بار استفاده آن را با پارچه نرم تمیز کنید تا عرقی که از بدن گرفته است یا موادی مانند عطر و لوازم آرایشی از روی آن پاک شود. مروارید از آن دسته سنگ هایی است که در صورت استفاده نشدن طولانی مدت دچار کم آبی می شود، از این رو بهتر هر چند وقت یک بار از آن استفاده کنید.

گردنبند عقیق

سنگ عقیق، سنگی با قدمت و اصالت بالا می باشد که از دیرباز در فرهنگ‌ ها و تمدن‌ های مختلف مورد توجه بوده و جایگاه ویژه‌ای در میان زیورآلات، به خصوص گردنبند ها، داشته است. این سنگ با رنگ‌ های متنوع و خواص منحصر به فرد خود، همواره مورد علاقه انسان‌ ها بوده و به عنوان یک گردنبند سنگی با ارزش زینت‌ بخش گردن پادشاهان، بزرگان و مردم عادی در سراسر جهان بوده است. سنگ عقیق در رنگ‌ های مختلفی از جمله قرمز، نارنجی، قهوه‌ ای، سبز، آبی و سیاه یافت می‌ شود. این تنوع رنگی، به همراه طرح‌ ها و تراش‌ های گوناگون، عقیق را به سنگی بسیار زیبا و متنوع تبدیل کرده است که می‌ تواند توجه هر فردی را به خود جلب کند. این گردنبند سنگی زیبا از دیرباز علاوه بر زیبایی به دلایل دیگری نیز مورد توجه بوده است برای مثال گردنبند عقیق به جهت دارا بودن سنگ عقیق، خواص متعددی از جمله دفع انرژی‌ های منفی، جذب ثروت و خوش‌ شانسی، افزایش شجاعت و اعتماد به نفس، و التیام درد و بیماری‌ ها را برای کسی که از آن استفاده می کند به ارمغان می آورد. همچنین گردنبند عقیق می‌ تواند هدیه‌ ای ارزشمند و ماندگار برای شما یا عزیزان شما باشد. این گردنبند نه تنها به دلیل زیبایی ظاهری، بلکه به دلیل خواص و همچنین ارزش سنگ آن، هدیه‌ ای خاص و معنا دار محسوب می‌ شود. گردنبند عقیق دارای انواع مختلفی می باشد که تعدادی از آن ها به شرح زیر است:

  • عقیق یمنی: عقیق یمنی یکی از مرغوب‌ ترین و با ارزش‌ ترین انواع عقیق است که به رنگ قرمز متمایل به قهوه‌ ای یافت می‌ شود.
  • سنگ عقیق سلیمانی: سنگ عقیق سلیمانی نوعی عقیق با رگه‌ های مشکی و قهوه‌ ای است که به نام عقیق شجر نیز شناخته می‌ شود.
  • عقیق چشم‌ گربه‌ ای: سنگ عقیق چشم‌ گربه‌ ای نوعی عقیق چشم نواز است که نوری شبیه به چشم گربه را منعکس می‌ کند.
  • عقیق خراسانی: سنگ عقیق خراسانی نیز نوعی عقیق با رنگ‌ های متنوع از جمله سبز، آبی و قهوه‌ ای است که در استان خراسان ایران یافت می‌ شود.

با توجه به تنوع بی‌ نظیر سنگ‌ ها، گردنبند های سنگی می‌ توانند برای هر سلیقه و هر استایلی انتخابی مناسب باشند. چه به دنبال یک گردنبند ظریف و مینیمال باشید و چه به دنبال بدلیجات جسورانه و چشم‌ گیر، حتماً گردنبند سنگی‌ پیدا خواهید کرد که مورد پسند شما باشد.

مزایای گردنبند سنگی

گردنبند سنگی به جهت خصلت طبیعی که دارد زیبایی طبیعت را با خود به همراه دارد و از گونه ای از اکسسوری ها به حساب می آید که هیچ زمانی محبوبیت خود را از دست نمی دهد و می توان تقریبا در تمامی سال ها از آن ها استفاده کرد و خود را با به گردن انداختن گوشه ای از طبیعت به انرژی مثبت طبیعت نزدیک تر دانست و پر شد از انرژی مثبت و هیجان. البته لازم به ذکر است که هر سنگ دارای خاصیت های منحصر به خود می باشد که می توان با استفاده از آن ها در گردنبند یا دستبند و یا حتی پابند از انرژی آن ها بهره مند شد.

خواص تعدادی از سنگ های پر استفاده در گردنبند سنگی
چشم ببر قهوه ای و عسلیافزایش ثروت – شجاعت – درمان مشکلات چشم و انرژی بدن
لاجوردافزایش اعتماد به نفس – رفع التهاب گلو – تقویت سیستم عصبی و …
عقیقمحافظ چشم زخم و ناراحتی – تقویت معده، کبد، مغز، قلب و …
فیروزهاز بین برنده ترس، چشم زخم و انرژی منفی – رفع افسردگی، تقویت سیستم تنفسی و قلب و …
دلربا سرمه ای و قهوه ایآرامش، صبر و خلاقیت ، تسهیل کننده روند روان درمانی، کمک به رفع اختلالات قلبی و تنفسی
حدیدکاهنده استرس، ایجاد کننده نشاط بهبود دهنده عملکرد حافظه و اعتماد به نفس، بهبود دهنده فشار خون و جذب اکسیژن و …

گردنبند سنگ مردانه

انواع گردنبند‌ سنگی مردانه از محبوب‌ ترین جواهرات برای آقایان به حساب می رود و به عنوان بخشی از جواهرات مردانه، به طور ویژه برای استایل و ظاهر شخصیت قوی و مردانه استفاده می‌ شوند. طرح و سبک گردنبند سنگی مردانه معمولاً ساده و کلاسیک است و از سنگ‌ ها با رنگ‌ ها و الگو های مردانه مثل عقیق، اونیکس، یشم و آگات تشکیل شده است. گردنبندهای سنگی مردانه می‌ تواند به صورت یک رشته ساده از سنگ‌ ها با یک قلاب و قفل بسته شود یا به صورت یک گردنبند چند ردیف با ترکیبی از سنگ‌ های دیگر باشد. همچنین، برخی از گردنبند‌های سنگی ممکن است دارای تزئیناتی از فلزات گران قیمت مانند نقره یا طلا باشند. با توجه به خصلت درونی سنگ ها و انرژی که دارند و همین طور نمادی که با آن به شهرت رسیده اند می توان از آن ها استفاده کرد. برای مثال برای شرکت در یک جلسه رسمی استفاده از گردنبندی که دارای سنگ چشم ببر است می تواند به شجاعت آن ها افزوده و سبب موفقیت آن ها گردد.

گردنبند سنگی زنانه

انواع گردنبند‌ سنگی زنانه نیز از دوست داشتنی ترین اکسسوری های زنانه به حساب می روند و با استفاده از سنگ‌ های طبیعی یا سنگ‌ های قیمتی ساخته می‌ شوند و طرح و سبک آن ها به طور ویژه برای زنان طراحی شده است. این گردنبندهای سنگی همچون نمونه مردانه می‌ تواند به شکل های مختلفی ساخته شوند و با استفاده از سنگ های دیگر و همینطور فلزات مختلفی چون طلا، نقره و … نیز تشکیل یک گردنبند زنانه زیبا را تشکیل دهند. سنگ‌ های استفاده شده در این گردنبند‌ ها معمولا مواردی چون سنگ عقیق، یاقوت، زمرد، آمتیست، لاپیسلازولی، مروارید و سنگ‌ های دیگر می‌ باشند. خوشبختانه به جهت تنوع بالای این زیورآلات زیبا می توان با هر استایل و مناسبی استفاده کرد. گردنبند‌ های سنگی زنانه لذت بصری و زیبایی را به استایل و ظاهر بانوان اضافه می‌ کنند و خواص معنوی و مفید سنگ‌ های طبیعی در این گردنبند‌ ها می‌ توانند به جذب انرژی مثبت، تعادل روحی، آرامش و خواب بهتر کمک کنند. بنابراین، این جواهرات علاوه بر ظاهر زیبا، به خصوصیت‌ های برجسته‌ ای نیز می‌ پردازند.