سنگ شناسی

سنگ هولیت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مقدمه

هولیت (Howlite) اولین بار در کانادا و در سال ۱۸۶۸ توسط ” هنری هو Henry How ” زمین شناس، شیمی دان و کانی شناس اهل نوا اسکوشیای شناسایی شد. معدنکاران به گروهی از کانی های معدنی برخورده بودند که برای آنها دردسرساز بود زیرا از سنگ گچ سخت تر بودند. هنگامی آنها نمونه هایی از این سنگ را برای هنری هو آوردند، توجهش به آن جلب شد. آقای هو این کانی معدنی را “سیلیکو بورو کلسیت هیدراته” نامید ، اما بعداً توسط جیمز دوایت دانا ، زمین شناس و کانی شناس آمریکایی نام ” هاولیت” داده شد.

هولیت از سختی کمی برخوردار است (۳٫۵ در مقیاس موهس) ، اما هنوز هم سفتی قابل توجهی دارد. این سنگ دارای رنگ سفید مرمری است که رگه هایی با رنگ خاکستری، سیاه یا قهوه ای در سطح آن وجود دارد. همچنین کلیواژ ندارد. برخی اوقات هولیت زیر اشعه UV با طول موج کوتاه دارای فلورسانس آبی، سفید مایل به زرد میباشد.

هولیت اغلب یک کانی معدنی گیج کننده برای طبقه بندی است. اتم سیلیکون در فرمول آن به طور معمول مستلزم به طبقه بندی آن به عنوان یک کانی معدنی سیلیکات دارد. اما برخی از طرح های طبقه بندی ، ترجیح می دهند که هولیت را با سایر کانی‌های معدنی بورات در کلاس کربناتها قرار دهند ، زیرا دارای پنج بور و تنها یک سیلیکون است و خصوصیات و تشکیل آن با سایر کانی های بورات مانند كولمانيت ، الکزیت ، براكس و کرنیت مطابقت دارد.

معادن هولیت در جهان

این سنگ در مقادیر زیادی در ایالات متحده یافت میشود. کالیفرنیا دارای بیشترین ذخایر هولیت تجاری است که در آنجا ندول‌های آن تا یکصد کیلوگرم یافت شده است. در معدن Sterling Borax و Tick Canyon در لس آنجلس، گاور گولچ ، ایالت اینویو و داگت ، در ایالت سن برناردینو و سایر ذخایر بورات در اطراف کالیفرنیا. سایر ذخایر قابل توجه شامل مکانهایی نظیر Quarry Latonville ، Brookville ، ناحیه Windsor و Iona در نوا اسکوشیا و نیوفاند لند و نیوبرانزویک در کانادا است.

خواص

هولیت چاکرای تاج و چشم سوم را تقویت کرده و بنابراین دارای خواص فوق العاده ای از ویژگی های ذهنی و جسمی است. این یک سنگ بسیار آرامش بخش است. به صاحب آن حس صبر و شکیبایی می بخشد و به خلاص شدن از شر خشم و عصبانیت کمک می کند. از آنجا که این احساس آرامش را به وجود می آورد ، از آن به عنوان کمک در خواب استفاده می شود.

در زیر بالش قرار می گیرد ، به صاحب آن اجازه می دهد خواب خوبی داشته باشد و ذهن پر تحرک شخص را که به او اجازه استراحت نمی دهد ، متوقف می کند. در همین روش ، از خواص سنگ هولیت برای مدیتیشن نیز استفاده می شود ، برای کسانی که در آرام کردن ذهن خود مشکل دارند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
سایدبار