مقالات

دستبند فیروزه

دستبند فیروزه

فیروزه سنگی محبوب برای ساخت زیورآلات می باشد زیرا با دوام است و به خوبی جلا داده می شود . دستبند فیروزه که از سنگ فیروزه ساخته می شود نه تنها یک اکسسوری خاص است بلکه دارای خواص معنوی و درمانی می باشد .

دستبند فیروزه

فیروزه سنگی قیمتی مات یا نیمه مات است که در رنگ های آبی ، سبز و آبی-سبز پیدا می شود . دستبند های سنگی فیروزه نوعی از زیورآلات می باشد که از سنگ فیروزه ساخته شده است البته از فیروزه در انواع زیورآلات مثل گردنبند ، گوشواره و انگشتر استفاده می شود . این سنگ به دلیل زیبایی ، دوام و خواصی که به آن نسبت داده می شود ، مورد توجه قرار گرفته است . دستبند فیروزه را می توان در انواع مختلفی ساخت  دستبندهای مهره ای نوعی از آن هاست که از مهره های فیروزه ساخته شده که به نخ یا سیم رزین کشیده شده اند . دستبند های زنجیری از زنجیر فلزی ساخته شده و با مهره های فیروزه تزئین شده اند . نوع دیگری از دستبند ها وجود دارد که از چندین رشته فیروزه ساخته شده و به هم بافته شده اند .

دستبند فیروزه

در میان انواع اکسسوری ها، دستبند یکی از محبوب ترین گزینه ها به شمار می رود که وسیله ای برای زینت بخشیدن به مچ دست می باشد .

سنگ فیروزه و انواع آن

فیروزه در واقع نوعی کوارتز است که به دلیل وجود یون های مس رنگ آبی یا سبز خود را به دست می آورد. این سنگ در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران ، افغانستان ، مصر و ایالات متحده یافت می شود و بر اساس رنگ ، طرح و محل تشکیل آن به انواع مختلفی طبقه بندی می شود . برخی از رایج ترین انواع فیروزه که برای ساخت اکسسوری هایی مانند دستبند فیروزه مناسب است عبارتند از :

  • فیروزه نیشابوری : فیروزه ایرانی نوعی فیروزه است که در کشور ایران و شهر نیشابور یافت می شود .
  • فیروزه آمریکایی : فیروزه آمریکایی نوعی فیروزه است که به دلیل رنگ های آبی تیره و طرح های ماتش شناخته شده است .
  • فیروزه مصری : فیروزه مصری رنگ سبز و طرح های رگه ای دارد .
  • فیروزه افغانی : فیروزه افغانی به خاطر رنگ های آبی آسمانی و طرح های تار عنکبوتی اش شناخته شده است .

مزایای سنگ فیروزه

سنگ‌ ها اغلب به خاطر خواص و خصوصیات طبیعی‌ شان ، از جمله ساختار ، ترکیب شیمیایی ، و نحوه تعامل با نور و امواج الکترومغناطیسی ، خواص درمانی دارند. این خواص معمولاً به عنوان درمان جایگزین یا مکمل برای برخی از بیماری‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند . یکی از دیدگاه‌ ها در خصوص خواص درمانی سنگ‌ ها مربوط به تأثیرات الکتریکی و مغناطیسی شان می باشد . برخی سنگ‌ ها خواص مغناطیسی دارند و می‌ توانند تأثیر مغناطیسی حاکم بر روی بدن و سیستم عصبی را تغییر دهند . این تغییرات ممکن است بر تعادل الکتریکی بدن تأثیر بگذارند و در بهبود برخی مشکلات سلامت مانند دردهای عضلانی و التهابات کمک کنند . بهتر است بدانید که خواص سنگ فیروزه تنها حالت درمانی ندارد . بلکه اگر این سنگ را به صورت دستبند فیروزه یا گردنبند یا هر چیز دیگری به همراه خود داشته باشید ترس ، چشم زخم را از بین می برد و در برابر انرژی های منفی از فرد محافظت می کند و باعث افزایش رونق در کسب و کار است .

البته بعضی ها بر این باورند که سنگ فیروزه باعث از بین بردن افسردگی ، تقویت دستگاه تنفسی ، تقویت قلب و چشم ها ، تقویت گردش خون ، گلو ، کبد و معده می باشد . اما، در مورد سنگ‌ های دیگر هم می توان گفت که ، بعضی از سنگ‌ ها، مثل سنگ‌ های آهنی ، کریستال‌ ها و سنگ‌ های قیمتی، نور و امواج الکترومغناطیسی عبور می‌ دهند یا آن ها را بازتاب می‌ کنند. درمان‌ هایی مانند رنگ درمانی و کریستال‌ تراپی از این خاصیت سنگ ها استفاده می‌ کنند . بعضی افراد این عقیده را دارند که هر سنگ به نوعی انرژی منحصر به فرد دارد که می‌ تواند در تعادل انرژی بدن اثر گذار باشد . مهم است که توجه داشته باشید که هیچ مدرک علمی قطعی برای اثبات ادعاهای مربوط به خواص معنوی فیروزه وجود ندارد و سایت مایند آپ مارکت به صورت صد در صدی آن را تایید نمی کند . با این حال ، بسیاری از مردم به این خواص اعتقاد دارند و فیروزه را سنگی ارزشمند و قدرتمند می دانند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید