مقالات

دستبند کوارتز

دستبند کوارتز

دستبند کوارتز نوعی زیورآلات می باشد که همان طور که از اسمش پیداست از سنگ های کوارتز ساخته شده است . کوارتز یکی از رایج ترین مواد معدنی در پوسته زمین است و در انواع مختلف رنگ و شکل یافت می شود .

دستبند کوارتز

دستبندهای کوارتز به دلیل زیبایی طبیعی خود و هم چنین خواص معنوی و شفا بخش که بهشان نسبت داده می شود ، محبوبند . برخی از افراد بر این باورند که دستبند کوارتز می توانند انرژی مثبت را جذب کنند ، استرس را کاهش دهند و تعادل را به ذهن و بدن باز گرداند . انواع مختلفی از دستبند های کوارتز وجود دارد . نوعی از آن ها وجود دارد که از کوارتز شفاف ساخته شده است که به آن کریستال راک نیز می گویند . گفته می شود که کوارتز شفاف انرژی همه چاکراها را متعادل می کند و شفافیت ذهنی و تمرکز را افزایش می دهد . هنگام انتخاب دستبند کوارتز ، مهم است که نوع کوارتز، رنگ و اندازه آن را در نظر بگیرید . هم چنین باید مطمئن شوید که دستبند از مواد با کیفیت ساخته شده است . رنگ کوارتز نیز می تواند بر خواص آن تأثیر بگذارد . برای مثال ، کوارتز رز برای عشق و شفقت ، کوارتز دودی برای محافظت و کوارتز آمتیست برای آرامش و صلح داخلی شناخته شده است . به دنبال دستبند سنگی باشید که از سنگ های کوارتز واقعی ساخته شده باشد و عاری از هر گونه نقص یا آسیب باشد . می توانید دستبند کوارتز خود را به تنهایی یا همراه با سایر زیورآلات بپوشید .

دستبند کوارتز

دستبند وسیله‌ ای زینتی است که به دور مچ دست بسته می‌ شود و از جنس‌ های ساخته می‌شوند و می‌توانند دارای سنگ‌ قیمتی ، مهره و پلاک باشند .

مشخصات و انواع سنگ کوارتز

کوارتز یکی از رایج ترین مواد معدنی روی زمین است و در رنگ و اشکال مختلفی یافت می شود . کوارتز یک سیلیکات است ، به این معنی که از اتم های سیلیس و اکسیژن تشکیل شده و بسیار سخت و بادوام است و در برابر خراش و مواد شیمیایی مقاوم امی باشد . کوارتز را می توان در سنگ های آذرین ، دگرگونی و رسوبی یافت. برخی از انواع رایج کوارتز که می توان برای ساخت دستبند کوارتز از آن ها استفاده کرد را در ادامه آورده ایم :

  • آمتیست : آمتیست نوعی کوارتز بنفش است که اغلب در جواهرات استفاده می شود.
  • سیترین : کوارتزی زرد رنگ است که اغلب به عنوان سنگ ثروت شناخته می شود.
  • کوارتز دودی : کوارتز دودی نوعی کوارتز به رنگ قهوه ای یا خاکستری است که اغلب به عنوان سنگ محافظ شناخته می شود.
  • رز کوارتز : رز کوارتز صورتی است و اغلب به عنوان سنگ عشق شناخته می شود .
  • کوارتز شفاف : نوعی کوارتز بی رنگ است که اغلب به آن کریستال راک می گویند. گفته می شود که کوارتز شفاف انرژی همه چاکراها را متعادل می کند و شفافیت ذهنی و تمرکز را افزایش می دهد.

دستبند کوارتز سفید

کوارتز سفید رایج ترین نوع کوارتز است و در همه نقاط جهان پیدا می شود . این سنگ سیلیکاتی بسیار سخت و با دوام است و در برابر خراش و مواد شیمیایی مقاوم می باشد . انواع مختلفی از دستبند کوارتز سفید وجود دارد ، دستبند مهره ای و زنجیری از جمله آن هاست . دستبند های مهره ای از مهره های کوارتز سفید ساخته شده است که به نخ یا سیم رزین کشیده شده اند . دستبند های زنجیری هم از زنجیر فلزی ساخته شده است که با مهره های کوارتز سفید تزیین شده است . دستبند کوارتز سفید یک اکسسوری شیک ، زیبا و مقرون به صرفه برای افزودن رنگ و زیبایی به هر لباسی هستند . آن ها هم چنین می توانند اثرات معنوی و شفابخشی برای شما به ارمغان بیاورند حتی می توانید آن را برای مدیتیشن یا یوگا بپوشید برای تمیز کردن دستبند کافی است آن را با آب گرم و صابون ملایم بشویید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید