مقالات

دستبند یشم

دستبند یشم نوعی جواهر ساخته شده از سنگ یشم است . یشم نوعی سنگ قیمتی در رنگ های مختلف از جمله سبز ، سفید ، زرد ، قرمز و آبی می باشد و اغلب به عنوان نماد شانس ، ثروت و طول عمر شناخته می شود .

دستبند یشم

از قرن ها پیش از دستبند های یشم در فرهنگ های مختلف استفاده می شده است و امروزه نیز به عنوان یک مد محبوب و اکسسوری معنوی در نظر گرفته می شوند . دستبند یشم را می توان با انواع مختلف یشم مثل یشم نفریت و یشم سرپانتین و در طرح و سبک های مختلف یافت . برخی از دستبند های یشم ساده هستند و فقط از یک رشته مهره یشم تشکیل شده اند . برخی دیگر پیچیده تر هستند و ممکن است شامل مهره های یشم ، سنگ های قیمتی دیگر یا فلزات باشند . دستبند های یشم را می توان به صورت سفارشی نیز ساخت تا با سلیقه فردی مطابقت داشته باشد این نوع دستبند ها به دلایل مختلفی محبوبند . برخی از افراد آن ها را به دلیل زیبایی ، برخی دیگر به دلیل خواص معنوی و برخی دیگر آن ها را به دلیل فواید سلامتی که دارند می پوشند . اگر به دنبال دستبند منحصر به فرد و معنا دار هستید ، دستبند یشم ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد .

دستبند یشم

دستبند وسیله‌ ای زینتی است که به دور مچ دست بسته می‌ شود و از جنس‌ های ساخته می‌شوند و می‌توانند دارای سنگ‌ قیمتی ، مهره و پلاک باشند .

سنگ یشم و انواع آن

سنگ یشم، سنگی قیمتی و ارزشمند است که از دیرباز مورد توجه و احترام بوده است سابقه ی استفاده از یشم به هزاران سال قبل برمی گردد . شواهد باستان شناسی نشان می دهد که از این سنگ در چین باستان به عنوان زیورآلات و اشیاء آیینی استفاده می شده است . در دوران مدرن ، یشم هم چنان به عنوان یک سنگ قیمتی محبوب برای ساخت جواهرات ، مجسمه و سایر اشیاء تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد . این سنگ در رنگ های مختلف ، از جمله سبز ، سفید ، زرد ، قرمز و آبی یافت می شود و به دلیل زیبایی ، دوام و خواص معنوی و درمانی منحصر به فرد خود مشهور است . دو نوع یشم وجود دارد : نفریت و سرپانتین . یشم نفریت سنگی سخت و با دوام است که اغلب به رنگ سبز یافت می شود . یشم سرپانتین سنگی نرم تر و انعطاف پذیرتر است که اغلب به رنگ سبز، سفید یا زرد یافت می شود . علاوه بر این دو نوع اصلی ، انواع دیگری از یشم نیز وجود دارد ، مانند یشم ژیدئیت و یشم کلورافیت . از همه انواع سنگ های یشم می توان در ساخت جواهراتی مثل دستبند یشم استفاده کرد .

خواص دستبند سنگ یشم

دستبند یشم ، به عنوان نمادی از شانس ، ثروت، طول عمر ، خوش بختی ، سلامتی و صلح شناخته می‌ شود و علاوه بر زیبایی ظاهری ، دارای خواص معنوی و درمانی منحصر به فردی نیز می باشد. یشم به عنوان سنگی متعادل کننده شناخته می شود و گفته می شود که می تواند چاکراها را به تعادل برساند و جریان انرژی را در بدن شما افزایش دهد هم چنین این سنگ به آرامش بخش بودن هم معروف است که گفته می شود می تواند به شما در غلبه بر استرس و اضطراب کمک کند و حس آرامش و صلح را در شما ایجاد کند .

علاوه بر این ها سنگ یشم خواص درمانی نیز دارد و می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند ، به پاکسازی سموم بدن شما و بهبود عملکرد کلیه ها و کبد و به کاهش درد ، به خصوص درد مفاصل و عضلات کمک کند. هم چنین یشم سنگی مرتبط با باروری است که گفته می شود می تواند به زنانی که در تلاش برای باردار شدن هستند کمک کند . علاوه بر خواص ذکر شده ، دستبند یشم می تواند به عنوان یک مد روز و منحصر به فرد نیز مورد استفاده قرار گیرد . این دستبند ها در رنگ و طرح های مختلف موجود هستند و می توانند با هر استایلی ست شوند . برای بهره مندی از خواص معنوی و درمانی دستبند سنگ یشم ، آن را در دست سمت چپ خود بپوشید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید