مقالات

سنگ آزوریت

سنگ-آزوریت

سنگ آزوریت

سنگ آزوریت نام یکی از سنگهای جواهر بوده. که در حقیقت یکی از نایاب‌ ترین گونه‌ های سنگ معدن مس محسوب می‌ شود. این سنگ یکی از دو گونه سنگ معدنی کربات مس می باشد. (نوع دیگری از مرمر سبز است). آزوریت از سنگ مرمر سبز کمیاب‌ تر است. و درنتیجه از ارزش بیشتری برخوردار می‌ باشد.

تاریخچه و مختصری از سنگ آزوریت

سنگ آزوریت یکی از گونه‌ های نایاب سنگ معدن مس با کیفیت سنگ‌ های جواهر است. نام این گوهر زیبا از لغت فارسی (لاجورد) گرفته‌ شده است. که به رنگ آبی‌ میان آن اشاره دارد. این سنگ قیمتی از سختی کمی برخوردار است. و لذا در جواهرسازی بسیار کم استفاده می‌ شود. در حقیقت سنگ آزوریت زیبا معمولا مورد توجه کلکسیون داران قرار می‌ گیرد.

تشخیص آزوریت

آزوریت به راحتی از روی رنگ آبی خاص آزور خود قابل تشخیص بوده است. اما فاقد لکه های طلایی می باشد. آزوریت اغلب به صورت ترکیب با مرمر سبز، مخلوط مرمر سبز و گونه های آزوریت با نام تجاری «آزور-مالاکیت» و یا «آزورمالاکیت» شناخته می شود.

سنگ-آزوریت-4

 

سنگ آزوریت به عنوان جواهر زینتی

برای کسانی که علاقه دارند سنگ آزوریت آنها همیشه جلوی چشم باشد. می توانند از آن در قالب جواهرات زینتی استفاده کنند. رنگ آبی خیره کننده و ارتعاشات بالای این سنگ، سبب می گردد. احساس کنید تکه ای از بهشت را با خود همراه دارید.

دستبند یا انگشتر آزوریت، تماس بیشتری با پوست دارد. وقتی کریستال های شفابخش آزوریت با پوست شما تماس مستقیم برقرار می نمایند. ارتعاشات بالای آن ها مستقیما وارد بدن شما می گردد. و تمام موانع انرژی را به طور کامل در بدن شما از بین می برد.

منابع سنگ آزوریت

یکی از منابع اصلی سنگ آزوریت در چسی، منطقه ی کوچکی در منطقه ی شرق فرانسه نزدیک به لیون شناخته شده است. با توجه به این موضوع سنگ آزوریت نام مبدا خود را به صورتchessylite حفظ کرده است. علاوه بر این کاربردها، آزوریت همانند گارنت کاربرد جواهرسازی صنعتی دارد. در حقیقت، از قرون وسطی، از آزوریت در تولید رنگدانه ها و رنگ پارچه مورد استفاده قرار می گرفته است.

خواص سنگ آزوریت

آزوریت، که به انرژی غنی شفابخشی و قدرت جادویی اش در فعال سازی توانایی های اسرارآمیز ذهنی مشهور می باشد. یک قدرت معنوی را دارا می باشد. هر فردی که به دنبال روشن بینی، ارتباط با شهود و هدایت و راهنمایی معنوی است. می تواند از آزوریت کمک گرفته. و این سنگ، می تواند تمام درها را به روی او می گشاید. شهرت این سنگ آبی رنگ زیبا به خاطر ارتباطات کیهانی اش می باشد. اما برای جسم و روح نیز، بسیار فوق العاده عمل می نماید.

سنگ-آزوریت-2

 

نحوه استفاده از سنگ آزوریت

کسانی که سنگ آبی رنگ آزوریت را به زندگی خود دعوت می نمایند. مطمئنا جسم، ذهن و روح خود را به خوبی تغذیه خواهند نمود. آزوریت، سنگی است که شگفتی معنوی را به تمام زندگی و وجود شما وارد می نماید.

فرقی نمی کند که آن را به عنوان جواهری زینتی داشته باشید. و یا به عنوان سنگی زینتی در خانه و یا ابزاری برای انجام مدیتیشن، به هر حال می توانید با انرژی آن، به تفکرات والاتر قلمروهای روحانی بالا دست پیدا کنید. حتی برای کسانی که می خواهند ارتباط خود با زمین را حفظ کنند. این سنگ می تواند در این امر به آن ها کمک نماید. و به صدا و کلام آن ها قدرت بخشد. تا حرف آنان شنیده شود.

نحوه پاکسازی و شارژ مجدد سنـگ آزوریت

آزوریت آبی، به عنوان سنگی که قادر به ایجاد تغییرات عاطفی و موانع فیزیکی می باشد. اگر تمیز نگه داری شود. و شارژ داشته باشد. یک سنگ کوشا و مفید خواهد بود.

تمیز نگه داشتن سنگ ها، مهم ترین کاری است که برای ادامه عملکرد عالی آن ها لازم می باشد. با تمیز کردن آن ها و شارژ مجدد، می توانیم اطمینان حاصل نماییم که سنگ ما به قوت خود پابرجا است. و در بالاترین ارتعاش، در حال پاکسازی انرژی ها و افکار منفی می باشد.

مقداری آب و صابون ملایم، و یک تکه پارچه نرم و لطیف، تمام چیزی می باشد. که برای تمیز کردن این سنگ نیاز دارید.

برای شارژ مجدد آزوریت، شما می توانید آن را زیر نور ستارگان قرار دهید. کافی است به سادگی آن را روی لبه پنجره، و زیر نور ستارگان در یک شب پاک و تمیز قرار داده، و اجازه دهید انرژی های بهشتی کار خود را انجام دهند. و آزوریت شما را با انواع انرژی های کیهانی پر کنند.

2 دیدگاه در “سنگ آزوریت

دیدگاهتان را بنویسید