مقالات

سنگ آمازونیت

سنگ-آمازونیت

معرفی سنگ آمازونیت Amazonite

سنگ آمازونیت نام این سنگ زیبا از نام رودخانه آمازون گرفته شده است، که قبلاً سنگ‌ های سبز رنگ از آن یافت می شد. اگرچه مشخص نیست که آیا آن سنگ‌ ها آمازونیت بودند یا خیر. اگر چه برای بیش از دو هزار سال استفاده شده است. همان گونه که از یافته‌ های باستان شناسی در مصر و بین النهرین مشخص است، هیچ مرجع باستانی یا قرون وسطایی به آن اشاره نداشته است. اولین بار تنها در قرن ۱۸ به عنوان یک کانی متمایز توصیف شد.

گونه‌ های سبز و آبی مایل به سبز فلدسپات‌ های پتاسیمی که عمدتاً سه کلینیک هستند که به عنوان آمازونیت نامیده می‌ شوند. از آن به عنوان نوع متبلور زیبا از سبزه-سبز روشن و دارای رنگ سبز پر جنب و جوش توصیف شده است.

تشخیص آمازونیت

آمازونیت به روش های گوناگونی شناسایی و تشخیص داده می شود. این سنگ شباهت زیادی به دیگر سنگ های جواهر دارد. اما به آسانی قابل تشخیص می باشد. آزمایش شاخصه ی انکساری و تراکم روشی بسیار رایج و موثر برای شناسایی آمازونیت به حساب می آید. آزمایش قطبش سنج سنگ های ایزوتروپیک ( انکسار مفرد) و آنیسوتروپیک (دو طرفه انکساری) را تمیز داده. و در تشخیص سنگ های جواهر مشابه کاربردی خواهد بود.

مشهورترین سنگ های جواهر مشابه

 • ماه سنگ
 • ماه سنگ رنگین کمانی
 • ارتوکلاز
 • آندزین(آندزین لابرادوریت)
 • لابرادوریت
 • سنگ خورشیدی

از مشهورترین سنگ های جواهر مرتبط هستند.

سنگ-آمازونیت

رنگ آمازونیت

آمازونیت در طیف رنگی از سبز مایل به آبی، سبز و به ندرت تا آبی مایل به سبز رخ می دهد. این رنگ ها با اشباع زیاد می توانند کمرنگ، تقریباً پاستیل یا زنده باشند. رنگ آمازونیت بیشتر توسط رگه ها و اجزای کوارتز سفید یا فلدسپات گسیخته می شود. البته در سال های متمادی، دلیل رنگ آمازونیت رمز و راز بود. بیشتر تصور می كنند كه این رنگ به دلیل وجود مس است زیرا ترکیبات مس اغلب دارای رنگ های آبی و سبز می باشد.

یک مطالعه در سال 1985 نشان می دهد که رنگ آبی-سبز از مقادیر سرب و آب موجود در فلدسپات حاصل می گردد. یک مطالعه اخیر در سال 2010 همچنین نقش آهن دو ظرفیتی را در رنگ سبز نشان داد. چندین مطالعه دیگر موادی چون روبیدیوم، سرب و تالیم در مقادری بسیار کم در فلدسپار را نشان داده است. این مطالعات و فرضیه های مرتبط نشانگر ماهیت پیچیده رنگ در آمازونیت و به عبارتی اثر جمع چندین عامل متقابل و ضروری می باشد.

معادن آمازونیت

آمازونیت در حال حاضر در مکان‌ های گوناگون در سراسر جهان وجود دارد. این مکان‌ ها شامل:

 • چین
 • لیبی
 • مغولستان
 • آفریقای جنوبی
 • آمریکا
 • ایالت کلرادو Colorado
 • ایالت ویرجینیا Virginia
 • ایالت پنسیلوانیا Pennsylvania

خواص درمانی جسمی سنگ آمازونیت

در حالی که استفاده از سنگ های بهبود دهنده یک روش شگفت انگیز برای تقویت سلامت عاطفی و معنوی شما است. سنگ آمازونیت همینطور یک سری از مزایای بهبود جسمی را نیز برای شما فراهم نموده است. ارتعاشات خنک این سنگ می تواند به تعادل مشکلات تیروئید مقدار مورد نیاز کلسیم را به استخوان های شما بازگرداند. همراه با تقویت سلامت استخوان، افزایش سطح کلسیم می تواند به رشد و براقیت مو کمک کند.

این سنگ نام خود را از رودخانه معروف جهان آمازون گرفته است. رنگ‌ های آبی-سبز درخشان آن جریان آرام این رودخانه مرموز آمریکای جنوبی را تقلید می نماید. علاوه بر این سبزهای روشن و درخشانی که در حال رقصیدن روی کریستال آمازونیت به چشم می خورد. راه‌ هایی را که در آن نور خورشید از سطح همیشه جاری آمازون می‌ گذرد، به خاطر می آورد.

سنگ-آمازونیت

خواص درمانی ذهنی و عاطفی سنگ آمازونیت

اگر عملکرد ذهن شما گاهی مانند شیشه های خرد شده با افکار پراکنده است. سنگ آمازونیت می تواند شگفت انگیزترین سنگ قیمتی برای به هم پیوستن همه آن رشته های احساسی فرسوده باشد.

آرامش بخشیدن به تمایلات اضطرابی و افکار خود تخریبی کاری می باشد. که این سنگ زیبا به بهترین وجه به انجام می رساند. برای کسانی که با مشکلات گذشته دست و پنجه نرم می کنند. سنگ آمازونیت می تواند انرژی شفابخش خود را به شما تزریق نماید تا بتوانید به جلو قدم بگذارید.

قیمت خرید و فروش سنگ آمازونیت

این سنگ را می توان به شکل های گوناگون مانند گرد، بیضی، مربع و قلب برش داد. کابچون محبوب ترین شکل در این سنگ می باشد. این خاصیت منحصر به فرد موجب شده است. این سنگ قیمتی مورد تقاضای طراحان جواهرات واقع شود. سنگ آمازونیت قیمت متوسطی دارد به این دلیل که در مقادیر زیادی در دسترس می باشد. با این حال اختلاف قیمت بین دو سنگ آمازونیت به علت تفاوت در اندازه، وزن قیراط، رنگ، درخشش و اصالت خواهد بود. هرچه اندازه بزرگتر باشد گران تر است. دستبند آمازونیت یک جواهر زیبا و همراه برای شما خواهد بود.

مراقبت از سنگ آمازونیت

برای پاکسازی و تمیز کردن این سنگ  فقط کافی است آن را چند لحظه زیر آب ولرم نگه دارید. و سپس به آرامی خشک نمایید. عنصر آب بودن به این معنی است که برای پاکیزه شدن دوباره این سنگ نیاز به چیز زیادی جز آب نمی باشد. همراه با پاکیزه نگه داشتن این سنگ ممکن است بخواهید برای تقویت قدرت آن را شارژ نمایید. این سنگ به طور شگفت انگیزی در برابر گرمای خورشید واکنش نشان می دهد. به دلیل است که توصیه می شود به سادگی سنگ آمازونیت خود را در مقابل نور آفتاب قرار داده و اجازه دهید طبیعت کار خود را انجام دهد. اما با این حال توجه نمایید که این سنگ را بیش از حد در معرض نور خورشید قرار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید