مقالات

سنگ آمیترین

سنگ-آمیترین

سنگ آمیترین Ametrine Stone

سنگ آمیترین یک سنگ بسیار زیبا و خاص است. به این دلیل که از بهم پیوستن سنگ آمتیست و سیترین به وجود آمده است. انرژی مردانه یا زنانه این ۲ سنگ بسیار پر قدرت است. هنگامی که به یکدیگر متصل می شوند امکان اینکه قدرت آن ها افزایش یابد زیاد است. هر ۲ این سنگها دارای سیستم بلوری مثلثی بوده و مطمئنا آمیترین نیز فقط می تواند مثلثی شکل باشد. در ضمن نکته مهم که باید بدانید این است که سنگ هنوز هم یک سنگ بسیار کمیاب می باشد. معمولا انواع این سنگها در بازار به صورت تقلبی موجود هستند. آمتیست تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد. و یک قسمت آن شروع به رنگ زرد شدن می کند. بسیار گران قیمت است. برای خرید سنگ آمیترین بودجه زیادی نیاز دارید. و انگشتر آمیترین یکی از جواهرات پر مصرف و پر طرفدار است.

تاریخچه کشف سنگ آمیترین

در واقع این سنـگ زیبا تنها یک ماده معدنی نیست. و همانگونه که اشاره کردیم سنگ آمیتـرین از ۲ ماده معدنی تشکیل شده است. که با یکدیگر ترکیب می شوند. این ۲ ماده معدنی سیترین و آمتیست هستند. که هر دو از انواع سنگ کوارتز می باشند.

و از طرفی نیز سنگ آمـیترین به بولیویانیت یا تریزنیت معروف است. نام اول کنایه از این نکته است که ابیشتر سنگ های آمیترین این روزها در بولیوی استخراج می شود. با این حال احتمال اینکه اولین مورد ظهور این سنگ در اروپا بعد از بازگرداندن تسخیر کنندگان اسپانیایی از آمیترین در بولیوی باشد.

این سنگ تنها برای مردم آمریکای جنوبی شناخته شده بود. از آنجایی که این سنگ اهمیت زیادی نداشت. به این دلیل که سنگ آمترین در قلب بلورهای کوارتز بسیار زشت و خشن  بوده. و فراوری این سنگ در آن زمان ناشناخته بوده است.

سنگ آمیترین در درجه اول با استفاده از محلول ضعیف اسید سیلیسیک حاوی آهن با منشا ماگمایی به شکل هیدروترمال تشکیل می گردد. بسیار اندکی آهن جایگزین سیلیسیم موجود در شبکه بلوری می گردد. محتوای رنگ بنفش آن بر اثر یونیزه کردن یعنی تابش رادیواکتیو از سنگ در اطراف آن ایجاد می شود. این تابش آهن موجود در کوارتز را در حالت اکسیداسیون ۴ ظرفیتی قرار می دهد. همین سنگ کمیاب تنها در محل هایی مثل معادن ریو گراند دو سول در برزیل و معادن آنای در بولیوی اکتشاف و استخراج می گردد.

سنگ-آمیترین

منابع و خاستگاه سنگ آمیترین

بزرگترین معدن سنگ آمیـترین در قرن ۱۷ و در کشور بولیوی کشف شد. گفته شده است که این سنگ از زمانی مورد توجه قرار گرفته که شاهزاده آناهی، همسر پادشاه اسپانیا بعد از ازدواجش این گوهر را به وی هدیه داده بود.

در حال حاضر نیز معدن اصلی این سنگ قیمتی بوسیله Minerales y Metales del Oreinte اداره و استخراج می‌ شود. هر چند این معدن برای مدت‌ زیادی به بومیان بولیوی تعلق داشته است. البته سایر ذخایر از این گوهر ارزشمند در سال 1980، در کشور برزیل یافت شد.

 رنگ سنگ آمیتریتن

سنگ یا نگین آمیترین به رنگ زرد و بنفش دیده‌ شده است. و دارای اشباع متوسطی می باشند. در این سنگ تغییرات ناگهانی رنگ از بنفش به زرد به چشم می‌ خورد. و نگین‌ هایی با تقسیم‌ بندی 50/50 مطلوب‌ ترین گونه این گوهر به حساب می آید.

درخشندگی و وضوح سنگ آمیترین

نگین‌ های آمیترین نیز مانند دیگر گوهرهای خانواده کوارتز شفاف، تمیز و واضح می باشد. و بعد از جلا به درخشندگی شیشه‌ ای دست می یابند.

سنگ-آمیترین

خواص سنـگ آمیترین

 •  غلبه بر اعتیاد با این سنگ زیبا و قیمتی
 • بهبود سردرد
 • پس از یک تلاش شدید جسمی به عنوان بازسازی کننده اندام های بدن عمل می نماید.
 • تحریک دهن تا نسبت به آنچه در اطراف آن اتفاق می افتد. بیشتر فعال و توجه داشته باشد.
 • پاکسازی سلول های بدن که بافت ها، اندام ها و… را تشکیل می دهند.
 • بسیار مناسب برای کار در سطح معنوی
 • استفاده از این سنگ در هنگام مدیتیشن
 • استفاده ایده آل از سنـگ آمیترین به این شکل است که هر روز حداقل ۳۰ دقیقه به مراقبه با استفاده از این سنگ اختصاص دهید. این سنگ به شما یاری می کند تا خود را بازسازی نمایید. در انتخاب اهداف خود به شما شفافیت می بخشد. و مهم تر از همه اینکه به منظور برقراری ارتباط بسیار قدرتمند با حوزه معنوی به شما یاری می رساند.
 • به شما کمک می کند تا به موفقیت دلخواه خود برسید. این جذاب ترین جنبه سنگ آمیترین می باشد.
 • استفاده از این سنگ در مدیتیشن به تعادل انرژی های مردانه و زنانه کمک بسزایی می کند.
 • ارتعاش پرانرژی ساطع شده از این سبک موجب ارتباط بین شبکه چاکرای خورشیدی و تاج می شود.
 • با استفاده از این سنگ دیگر نیازی به زندگی جداگانه در زمینه مادی یا معنوی نخواهید داشت. می توانید با این سنگ هر دو را همزمان انجام داده و معنویت را به هر کاری که انجام می دهید تزریق نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید