مقالات

سنگ آونتورین

سنگ آونتورین

سنگ آونتورین

سنگ آونتورین نوعی از کوارتز است. اغلب سبز می باشد ولی در سایه های آبی، قرمز، نارنجی، خاکستری و قهوه ای نیز وجود دارد. دارای مواد معدنی پلاتی در کوارتز می باشد که به آن کیفیت درخشانی می دهد. آونتورین متعلق به کلاس معدنی کلسدونی است. معنای آونتورین رفاه و اعتماد به نفس است.

آونتورین، سنگی از شکوفایی و هدف متعالی

معنای آونتورین از کلمه ایتالیایی Aventura به معنلی شانس گرفته شده است، اشاره ای به ثروت بزرگی که این سنگ میتواند به شما بدهد. با نامی که همانند شعر های عاشقانه و طرح‌ های رنگی زیبا از زبان بیرون می‌ آید، نمی‌ توانید سخت گرفتار این سنگ شیشه‌ ای درخشان شوید که فوراً با کلیه قدرت‌ های مثبت شما که در اعماق پنهان شده‌اند، ارتباط برقرار می‌کند. آونتورین از مکان هایی می آید که انرژی طبیعی بالایی دارند. این معدن در سرزمین‌ های رنگی کالیدوسکوپ هند، اعماق مرطوب جنگل‌های وحشی و افسارگسیخته آمازون، گوشه‌ های روسیه و کوه‌ های سرسبز برزیل و شیلی استخراج می‌شود.

این نوعی کوارتز است که اغلب با رنگ سبز تیره همراه با پیشنهادات طلایی به ما می آید. شاید همین ویژگی طلایی بود که آن را به جواهری مورد توجه تبدیل کرد، اما برای قرن ها آونتورین سنگ آمازون ها نامیده می شد. گفته می‌ شود که این سنگی است که از سپر ملکه‌ های جنگجوی آمازون محافظت می‌ کند و به زنانگی الهی، قدرت شدید و محافظت می‌خورد.

آونتورین یکی از سنگ های چاکرای قلب است، همیشه آماده است تا احساسات عشق و خیال پراکنده را برانگیزد، ولی به گونه ای که احساس را قوی و سالم می نماید. همیشه آماده است تا شما را بزرگ نماید. این یک تسلی دهنده، یک هارمونیزه کننده و یک سنگ فوق العاده موثر می باشد که برای تمالم افرادی که می خواهند شانس بیشتری را به دنیای خود بیاورند، کمک می نماید. فرقی نمی‌ کند که به مقداری ثروت اضافه، فراوانی عشق و دوستی، یا تنها کمی رشد بیشتر نیاز داشته باشید. Aventurine یک چیز می‌ خواهد. اینکه شما در کلیه ی تلاش‌ های شگفت‌ انگیز خود موفق شوید، مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک باشند.

انواع مختلف سنگ آونتورین

1. آونتورین سبز

گرین آونتورین محبوب ترین نوع این سنگ گرانقیمت و شگفت انگیز است. برای افرادی که مایلند اندکی بیشتر از انرژی را به دنیای خود جذب نمایند، گرین آونتورین سنگی است که بایستی به آن روی بیاورند. این سنگ علاوه بر طلسم خوش اقبالی، آماده تسکین روح، تنظیم انرژی و باز نگه داشتن قلب شما برای پذیرایی می باشد.

2. آونتورین آبی

درخشش ملایم Blue Aventurine اینجا است تا به شما یاری نماید. راهنمایی معنوی به دست آورید و بطور شهودی سر و قلب را به هم متصل کنید. تا بتوانید مالک حقیقت خود باشید. Blue Aventurine که به چاکرای گلو و چاکرای چشم سوم متصل است، یک شفا دهنده ذهنی عالی است که با یک طرف ارتباط روانی همراه است.

سنگ آونتورین

3. آونتورین قرمز

سنگ آونتورین قرمز سنگی از تجلی و عمل جادویی. رنگ های آتشین به پرانای درونی ما که به عنوان نیروی زندگی ما نیز شناخته می شود، نفوذ می نماید. وقتی پرانای ما بالا می آید و به ما کمک می نماید. تا انرژی خود را جهت انجام کار به خوبی تنظیم نماییم.

خواص درمانی کریستال سنگ آونتورین

بالاتر از همه چیز، آونتورین کریستال خوش شانسی شما است. این یک سنگ قوی مثبت است که به نظر می آید در خیلی از موارد، امواج فراوانی را جذب می نماید. انرژی آرامش بخش آونتورین چه این که در حرفه خود یک پیشرو باشید. چه موفقیت در دوستی و شکوفایی عشق زیبا، استفاده از یک روح خلاق گمشده، یا به سادگی یافتن فراوانی در روح خود است، و به راستی که انرژی آرامش بخش آونتورین یک رویا می باشد. حال نگاهی به کلیه راه‌ هایی بیندازید که سنگ آونتورین درخشش طلایی خود را به دنیای شما می‌ آورد.

خواص فیزیکی شفابخش

سنگ آونتورین سنگی می باشد که با هزاران فایده درمانی می درخشد و در عین حال که ابزاری استثنایی برای اعتلای ذهن و روح است، جادوی خود را به بدن نیز می فرستد. اول و مهم تر از کلیه، این سنگی می باشد که جهت بازگرداندن یک سیستم عصبی متزلزل به تعادل عمل می نماید. برای افرادی که آتش اعصاب فرسوده و فرسودگی را احساس می‌ نمایند. Aventurine به کاهش فشار خون، تنظیم غده تیموس کمک می‌ نماید. و هنگامی که نوبت به هدیه دادن انرژی جدید می‌ شود، کمک می نماید. به عنوان یک اتصال دهنده قلب، Aventurine همچنین به همه چیزهای مرتبط با گردش خون و افزایش رفاه کمک می نماید. این سنگ شگفت انگیزی است که بایستی برای افرادی که از یک بیماری طولانی بهبود می یابند در دسترس باشد.

سنگ آونتورین

خواص درمانی ذهنی و عاطفی

وقتی صحبت از شفای ذهنی و عاطفی به میان می آید، Aventurine می درخشد. همانطور که بیان شد، این سنگ از فرصت های شگفت انگیز است. حتی به روشی که از شانس پیشی می گیرد. Aventurine با جهت دهی ذهن شما به سوی اشغال فضای مثبت تر، فراوانی فراهم می سازد. این سنگی است که اقدام قاطعانه، قابلیت های رهبری قوی را به همراه دارد. و شما را تشویق می‌ نماید که بدون توجه به موانعی که بر سر راه هستند، ادامه دهید. حتی در صورتی که عمل و رهبری را پرورش می‌ دهد، ولی به این نتیجه نمی‌ رسد که شفقت شما را پشت سر بگذارید، به طور کامل برعکس. Aventurine به شما فضایی می بخشد تا زخم های قدیمی را التیام بخشید و از تحلیل بیش از حد خود و انتخاب هایتان رها شوید. با این فضای جدیدی که در خود ایجاد نموده اید، فضای زیادی جهت رشد عشق و همدلی وجود دارد که به تقویت بیشتر روابط شما و تثبیت بدن عاطفی کمک می نماید.

خواص متافیزیکی

اتصال به شبکه خورشیدی، گلو، قلب و چشم سوم، انرژی شفابخش زیادی وجود دارد. که در سنگ Aventurine جمع شده است. سنگ آونتورین سبز، چاکرای قلب را شفاف‌ تر می‌ نماید. این به شما کمک می نماید تا انسدادهایی را که ممکن است شما را عقب نگه داشته اند، از بین ببرید. این مانع از گیر افتادن شما در همان مسائل مربوط به اعتماد قدیمی می‌ گردد. و شما را تشویق می‌ نماید که درباره ی آنچه که اجازه می‌ دهید و آنچه که رها می‌ نمایید. قدرت، فضا و شجاعت پیدا کنید. زمانی که چاکرای قلب جریان خود را به دست آورد، به این معنا می باشد که ما مجهزتر هستیم تا با تغییراتی که بطور طبیعی در زندگی رخ می دهد حرکت نماییم و این چرخه ها را به عنوان بخشی از سفر خود بپذیریم.

چگونه سنگ آونتورین خود را تمیز کنیم؟

همانند کلیه کریستال‌ های شفابخش انرژی، آونتورین دوست دارد تمیز و شارژ شود، در نتیجه  همیشه آماده عمل می باشد. به عنوان یک کریستال کوارتز با درجه سختی هفت در مقیاس Moh، نگه داری آونتورین زیاد دشوار نیست، تنها با کمی آب گرم و صابون بشویید و با یک پارچه نرم خشک نمایید. با پاکسازی آونتورین می‌ توانید انرژی‌ های سمی را که در طول مسیر جمع‌ آوری نموده است بشویید، و این تعهد به تمیز نگه داشتن سنگ همچنین به این معنا می باشد که در اوج قدرت خود باقی می‌ ماند. شارژ نمودن پشتیبان آونتورین، به رنگ آن بستگی دارد. سنگ آونتورین سبز دوست دارد در نزدیکی گیاهان و شاخ و برگ قرار گیرد تا انرژی طبیعی خود را افزایش دهد. آونتورین آبی از مدتی نشستن در زیر نور خورشید لذت می برد و میتوان آنتورین قرمز را به سرعت از شعله شمع قرمز عبور داد.

دیدگاهتان را بنویسید