مقالات

سنگ آپاتیت

سنگ آپاتیت

سنگ آپاتیت؛ افزایش امید

وقتی غرق در انرژی نشاط آور سنگ آپاتیت باشید، از علاقه ی شما به زندگی، تلاش های خلاقانه و پرشورتان هرگز کاسته نمی شود. خاصیت های این سنگ، حس شفافیت را بیدار می نماید و موجب می گردد خودتان را با وضوح بیشتری ابراز نمایید. اگر با انرژی این کریستال کار کنید به شما کمک می نماید تا هم آرزوهای تان را بشناسید، هم نیروی تازه ای به شما می دهد تا آن ها را دنبال کنید. اجازه دهید که این جنبش درون شما، راه جدیدی را به بیرون بیابد.

معرفی سنگ آپاتیت

وقتی تردید به درک واقعی از خودمان ما را سایه می‌ اندازد، مانند یک مه غلیظ است که چشمان ما را مسدود می‌ کند و خطراتی را به همراه دارد. این خطرات همراه با احساسات سمی و مسدود شدن چاکراها، باعث آشفتگی نیروی قدرتمند داخلی ما می‌شود. اما سنگ آپاتیت این مه را از بین می‌برد و به یادمان می‌آورد که مهمترین چیزها درون ماست و آنچه در پس و در پیش است، پیامدهای کوچک تری هستند. در واقع، انرژی نهفته درون ما، کلید اصلی خوشبختی ابدی است.

آپاتیت چگونه تشکیل می شود؟

آپاتیت در شرایط بسیار متنوعی تشکیل می شود و در سنگ های آذرین، دگرگونی و رسوبی یافت می شود. مهم ترین ذخایر آپاتیت در سنگ های رسوبی تشکیل شده در محیط های دریایی و دریاچه ای است. در آنجا، بقایای آلی فسفاتی (مانند استخوان ها، دندان ها، فلس ها و مواد مدفوع) انباشته شده و در طی ترازایش (تغییرات فیزیکی و شیمیایی رسوبات در حین و پس از ته نشین شدن ولی قبل از سفت شدن) معدنی می شود. برخی از این ذخایر دارای فسفر کافی هستند که می توان از آنها استخراج کرد و برای تولید کودها و محصولات شیمیایی استفاده کرد.آپاتیت گاهی اوقات به صورت بلورهای هگزاگونال (شش وجهی) خوش فرم در رگه های گرمابی و حفره های غنی پگماتیتی ظاهر می شود. این کریستال ها اغلب پاکی بسیار بالا و رنگی زنده دارند و گاهی به صورت فست تراش میخورند.

سنگ آپاتیت

سنگ آپاتیت

مفهوم سنگ آپاتیت

یونانی‌ ها به عنوان اولین کشوری بودند که متوجه شدند سنگ آپاتیت خواصی از جمله پرستش آفتاب دارد و می‌ تواند مانند سایر کریستال‌ ها شکل گیرد. نام “آپاتیت” از کلمه یونانی “گول زدن – فریفتن” گرفته شده است و واقعاً ویژگی‌ های این سنگ را به خوبی توصیف می‌ کند. ترکیب سطوح مختلف فلورین، کلورین و هیدروکسید در کریستال آپاتیت باعث می‌ شود که این سنگ در رنگ‌ های آبی سبز تیره تا سبز و زرد، گاهی هم صورتی و بنفش ظاهر شود. سنگ آپاتیت همان عناصری را دارد که مینای دندان‌ های ما دارد، بنابراین می‌ تواند به درمان مشکلات دندانی و شکستگی استخوان‌ ها کمک کند.

اگرچه کریستال‌ ها در ظاهر به عنوان موجوداتی ثابت و پایدار در زمین می‌ نمایند، اما می‌ توانند با سرزمین آسمانی و حوزه آخرت در ارتباط باشند. اما به این دانش فریب نخورید، زیرا مواد معدنی درون آن‌ها تقریباً به طور محکمی با واقعیت ما ترکیب شده‌ اند و در تکامل موجودات زنده تک سلولی در ساخت دندان‌ ها و استخوان‌ ها نقش داشته‌اند. با قرار دادن سنگ آپاتیت در دستان خود (که برای تعادل دو طرف بدن مفید است) عشق و زندگی خود را تجدید کنید. احساس اثرات فوری خواص حفاظتی، آرامش و اعتماد به نفس آن را تجربه کن.

خصوصیات شفابخش  سنگ آپاتیت

همین حالا به آنچه الهام‌بخش بودن سنگ آپاتیت را تجربه کنید و از اغتشاشاتی که بخاطر بزرگسال شدن در دنیای مدرن به وجود می‌آید، فاصله بگیرید و به آرامش برسید. سنگ آپاتیت قدرت شفافیت در شما را بیدار می‌سازد تا شما را بیشتر به خودتان بیان کنید. آن به ما در راهنمایی در نیازهایمان کمک می‌کند تا تعادلی بین دست‌یافتن به رویاهایمان و بر عهده گرفتن وظایف روزانه بزرگسالی خلق کنیم. سنگ آپاتیت که از مواد معدنی متداول بر پایه کلسیم فسفات ساخته شده است. به یادمان می‌آورد که در واقع شناخت یک فرد کلید اصلی برای گشودن درهای کیانوس است، جایی که هرآنچه ممکن است به حقیقت پیوندید. حالا که درباره امکان‌پذیر بودن‌ها صحبت می‌کنیم، روشی را بیان خواهیم کرد که می‌ توانیم از تمام ظرفیت سنگ آپاتیت بهره‌برداری کنیم. با هدف و تصور خاصی در ذهن، روزانه به مدیتیشن بپردازید. سنگ آپاتیت به ویژه برای تقویت و توسعه هدف شما مفید است.

برای عمیق‌ تر شدن تمرکز و آگاهی معنوی، آپاتیت به شما کمک می‌ کند ذهنتان را شفاف کنید. برای شروع کار با آپاتیت، فضایی مقدس و مطهر را ایجاد کنید که برای شفا و تصفیه مناسب است. مثلاً می‌ توانید شمع‌ هایی را که برای تصفیه هوا مخصوص می‌ فروشند کنار بگذارید و به سمت طبیعت بروید، با چوب مریم گلی یا چوب پالو سانتو ارتباط برقرار کنید. سازمان‌های بومی آمریکایی از سال‌ ها پیش در روال پاکسازی خود از این منابع تصفیه انرژی استفاده می‌ کنند تا با طبیعت و عناصر زندگی آنان ارتباط برقرار کنند. حالا شما نیز با دست گاز بزن مریم گلی، کریستال را به طور کامل پوشش دهید و به آن هدفی مخصوص اختصاص دهید تا هر زمان که نیاز داشتید، از آن بخواهید.

سنگ آپاتیت

سنگ آپاتیت

بهره مندی از خواص این سنگ

هدف‌ گذاری یک راه عالی است تا از فواید کامل سنگ آپاتیت بهره‌ برداری کنید زیرا ذهن را با یک هدف خاص هماهنگ می‌ کند. جلسه شفابخشی را با نشستن آرام و همراه با سنگ آپاتیت، از افکار منفی که به ذهنتان راه می‌ یابد، رها شوید. مدیتیشن شما را قادر می‌ سازد که با وضعیت فعلی ذهن، بدن و روح خود آشنا شوید و به فکر آرام بخش پیش بروید. در انرژی شفا بخش نفس بکشید و منفی‌ ها را با تنفس خارج کنید. به سادگی، این کار، به خصوص با انرژی فعال آپاتیت، زندگیتان را پرانرژی‌ تر می‌ کند. از امکانات آپاتیت استفاده کرده و به همین راحتی با زندگی پرانرژی و خلاقتان ادامه دهید.

خواص سنگ apatite

اگر مثل اکثر مردم هستید، احتمالاً با افکار ناخوشایند در ذهنتان مبارزه می‌کنید و این افکار تنها مانع رسیدن به پتانسیل کامل خودتان هستند. برای غلبه بر این افکار، به سادگی به این سنگ تمرکز کنید. این حرکت از زن می‌آید و به آرامش ذهن کمک می‌کند. همچنین، باعث می‌شود درک بهتری از وضعیت فعلی ذهن، بدن و روح خود داشته باشید. برای روحتان، مانند یک باران شکلات عمل می‌کند. از سنگ آپاتیت که یک کریستال شفابخش استفاده کنید تا چاکراها را تعادل بخشید. چگونه؟ سنگ را بر روی قلب یا ناحیه سینه خود قرار دهید که محل قرارگیری چاکرای قلب است. اگر می‌خواهید با موانع و سختی‌ها در زندگیتان مقابله کنید، سنگ را در ناحیه چاکرای سوم یعنی بین ابروها قرار دهید و آماده باشید به طور جادویی به وضعیت روحی عمیق‌تری دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید