مقالات

سنگ آیولایت

سنگ-آیولایت

سنگ آیولایت (Iolite) چیست؟

سنگ آیولایت یکی از انواع کوردیریت معدنی می باشد. این سنگ غنی از آهن بوده و در رنگ های بنفش، خاکستری یا حتی بی رنگ وجود دارد. آیولایت دارای بلورهای درخشنده و ظاهری شفاف می باشد. این سنگ از دوام بسیاری برخوردار است و زمانی که از زوایای گوناگون آن را مشاهده می کنید. می توانید رنگ های گوناگون را در آن ببینید. آیولیت، سنگ «ارتباطات شفاف» و «اتصالات کیهانی» است. این سنگ زیبا از گوشه و کنار جهان استخراج می گردد و می توان آن را در خیلی از قاره ها و کشورها مانند هند، استرالیا، برزیل، کانادا، ماداگاسکار، میانمار، نامیبیا، سریلانکا، برمه، تانزانیا و بخش هایی از ایالات متحده آمریکا یافت.

سنگ قطب نمایی به نام آیولایت

بصیرت و اکتشاف روح، با سنگ قطب نمایی به نام «آیولایت» امکان پذیر می گردد. با یک نظر به این سنگ که به رنگ آسمان طوفانی زمستانی می باشد. و رنگ های آن با تغییر زاویه دید تغییر می نماید. می توانید احساس کنید که در آسمان غرق شده اید و قدم در راهی سحرآمیز گذاشته اید. آیولایت نام خود را از واژه یونانی «ایوس» به معنی «بنفش» گرفته است که اشاره به هاله بنفش رنگ آن داشته و این سنگ بعنوان یک قطب نما شناخته می شود. سنگی که به کاوشگران باستانی کمک می کرد تا کشتی های چوبی خود را در دریاها هدایت نمایند. و به سرزمین های جدید و به دور از آبدره های یخی برسند.

آیولایت برای آنها همانند یک قطب نما عمل می نمود. به این دلیل که این سنگ چشم انداز و بینایی است. این سنگ نه تنها در هدایت در مسیر بلکه برای شیرجه زدن در اعماق روح و جستجوی راههایی به سمت طرز تفکری جدید استفاده می شود. آیولایت ممکن است به دلیل رنگ بنفش و آبی خود، «یاقوت آبی» نیز، نامیده شود. اما این کریستال، دارای پدیده طبیعی چند رنگی بوده، و بسته به جهت و حرکت نور، دچار تغییر رنگ می شود.

این سنگ، به رنگ های آبی، بنفش و حتی خاکستری و زرد هم دیده می شود. درست مانند رنگ اقیانوس در زیر نور خورشید یا ابرهای خاکستری و طوفانی! آیولایت، یکی از انواع کوردیِریت است؛ این ماده معدنی، از سیکلوسیلیکات آلومینیوم، آهن و منیزیم می باشد و به نام «کوردیِر»، زمین شناس فرانسوی نامگذاری شده است.

خواص شفابخشی آیولایت

چه به دنبال یافتن خود حقیقی تان باشید، چه به دنبال سنگی که به شما قدرت و انگیزه ببخشد. آیولایت بهترین انتخاب برای شما می باشد. این سنگ می تواند شما را از گم گشتگی نجات داده و به کالبدتان باز گرداند. این سنگ همچنین سنگ سفر و استقامت است و این ۲ قابلیت باز هم به خواص قطب نمایی آن اشاره دارند.

خاصیت های شفابخشی جسمی

آیولایت، برای افرادی که تمایل به سم زدایی بدن دارند، خصوصا در مورد مشروبات الکلی و عوارض جانبی آن، یک حرز عالی به شمار می رود. اگر بیش از حد از مشروبات الکلی استفاده می کنید، به همراه داشتن آیولایت می تواند به تقویت کبد و کاهش رسوبات چربی در بدن، کمک شایانی کند. این سنگ، تقویت کننده اعصاب نیز هست. اگر احساس آشفتگی می کنید. این سنگ آبی و بنفش می تواند قلب شما را آرام کند.

سنگ آیولایت بدلیل قدرتش در برطرف کردن سردردهای میگرنی، کمک به هضم درست غذا و فراهم آوردن تمامی ابزارهای مورد نیاز بدن برای مقابله با تب و سایر بیماری ها شهرت یافته است. برای درمان بی خوابی، می توانید یک تکه آیولایت را در زیر بالش خود قرار داده و به خوابی شیرین و عمیق فرو بروید.

قابلیت های شفابخشی ذهنی و عاطفی

یک نفس عمیق بکشید و آماده سفری ماجراجویانه به درون خود شوید! زیرا آیولایت شما را به اکتشاف در درون تان دعوت می کند. این سنگ، به شناخت بهتر شما از خودتان کمک می کند، تا بتوانید راستین، مستقل و پر قدرت بمانید و تمام دانش و ابزار لازم را برای دور کردن ترس ها و تردیدها از خود در اختیار داشته باشید. اگر احساس می کنید اتفاقاتی در زندگی، شیرازه شما را از هم پاشیده و شما را دچار آشفتگی و سردرگمی ساخته، آیولایت به شما کمک می کند تا دوباره خودتان را پیدا کنید.

او می خواهد یک زندگی کامل و پر جنب و جوش داشته باشید و به منظور دستیابی به این هدف، به خوبی شما را یاری می کند. برای کسانی که احساس وابستگی دارند، آیولایت می تواند این ذهنیت را در آن ها تغییر دهد. او به آرامی به شما یادآور می شود که ما بر انتخاب هایمان تسلط کامل داریم و می توانیم خودمان سرنوشت مان را تعیین کنیم.

بنابراین، به ما می آموزد که آرامش خود را حفظ کنیم و یادمان باشد که نیازی به جستجوی عشق، اعتماد و مهربانی در بیرون از خودمان نداریم. همه چیز در درون و قلب ماست. وقتی وابستگی را کنار بگذاریم، برای یافتن تعادل و بهبود روابط نامطلوب، آماده می شویم. در هرج و مرج ها و آشفتگی های زندگی، آیولایت به ما کمک می کند تا نفس آرامش بخش عمیقی بکشیم و از موضع آرامش، متانت و مثبت نگری به هر مشکلی نزدیک شویم.

سنگ آیولایت سنگ متولدین برج ثور، میزان و قوس

آیولایت، با ارتعاشات کیهانی خود، یک سنگ نجومی شگفت انگیز برای متولدین برج های ثور، میزان و قوس به شمار می رود. این سنگ می تواند متولدین برج ثور را که علاقمند به مادیات هستند، به قلمروهای آسمانی والا ببرد.

این افراد، به جنبه های عملی زندگی توجه می کنند و گاهی نیاز است تلنگری به آن ها زده شود تا کمی خارج از چارچوب بیاندیشند و رویاهای بزرگ تری داشته باشند. آیولایت، در انجام این کار متخصص است! متولدین برج قوس نیز، افرادی کنجکاو و مستقل هستند و آیولایت با ارتباطات روانی قوی و قدرت محافظت کنندگی خود، آماده است تا از این افراد جستجوگر محافظت نماید.

نحوه استفاده از آیولایت

وقتی آیولایت و انرژی قدرتمند آن را وارد زندگی خود می کنید، متوجه می شوید که بینش و تفکر شما عمیق تر شده، و به مدارهای آگاهی بالاتری جهش می نمایید. سنگ آیولایت با رنگ آبی-خاکستری و ویژگی های عرفانی اش، در جواهرات زینتی کاربرد زیادی دارد و از آن دسته سنگ های قیمتی چشم نواز است که می توانید همه جا همراه خود داشته باشید. همچنین، می توانید آن را در روش های فنگ شویی، مدیتیشن و یا به عنوان سنگ زینتی با انرژی شفابخشی در خانه تان استفاده نمایید.

به عنوان جواهرات زینتی

آیولایت، با رنگ های متغیر و انرژی پاک خود، انرژی و زیبایی را در هم می آمیزد و به عنوان یک جواهر زینتی زیبا، خود را در دل ها جا می کند. پوشیدن دستبند یا انگشتر آیولایت، مزایای بسیاری دارد. تماس مستقیم این سنگ با پوست، می تواند تمام انرژی ها و ارتعاشات نشاط آور آن را مستقیما وارد روح و جسم شما کند. قرار گرفتن این سنگ بر روی نبض و اتصال ارتعاشات آن به ارتعاشات شما موجب می شود. تا این ارتعاشات به خوبی هماهنگ و متعادل گردند. اگر به دنبال همراهی برای آیولایت خود هستید، می توانید جواهر خود را با آمتیست (Amethyst)، سنگ چاکرای تاجی ترکیب نمایید. رنگ های یاقوتی گارنت (Garnet) نیز، در کنار آیولایت عملکرد بسیار خوبی خواهند داشت. آونتورین سبز (Green Aventurine)، تانزنیت (Tanzanite)، یاقوت کبود، لاجورد و هماتیت (Hematite)، از دیگر سنگ هایی هستند که ترکیب خوبی با آیولایت ایجاد می نمایند.

نحوه پاکسازی و شارژ مجدد سنگ آیولایت

اگر می خواهید سنگ آیولایت شما در بالاترین سطح انرژی خود قرار بگیرد بایستی آن را شارژ و تمیز نگه دارید. کریستال ها با انرژی عمل می کنند. و نیاز دارند تا همیشه پاک و پر انرژی بمانند تا به بهترین شکل ممکن به کار خود ادامه دهند.

پیش از این که این سنگ را برای تخلیه انرژی های انباشته شده در آن، زیر جریان آب بگیرید، بهتر است آن را با مقداری آب گرم و صابون ملایم، تمیز کنید. این سنگ شدیدا به حرارت حساس است لذا همیشه آن را در دمای متعادل و ملایم نگه دارید.

برای شارژ انرژی های آن نیز می توانید آیولایت خود را به مدت یک ساعت زیر نور طبیعی (و نه نور مستقیم خورشید) قرار داده و بگذارید طبیعت، جادوی خود را انجام دهد. همینطور می توانید به منظور افزایش سطح انرژی این سنگ آن را در کنار دیگر سنگ ها و کریستال هایتان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید