مقالات

سنگ اوناکیت

سنگ اوناکیت

سنگ اوناکیت

سنگ اوناکیت “Unakite” نوعی گرانیت است که از فلدسپات صورتی، اپیدوت سبز و کوارتز شفاف تشکیل شده است. اغلب بصورت یک سنگ صورتی و سبز خالدار پیدا می شود. و از سنگی به سنگ دیگر میتواند سایه داشته باشد. توجه به این نکته مهم است که هر قطعه یوناکیت واقعی باید دارای گرانیت صورتی باشد، در غیر این صورت به سادگی اپیدوزیت در نظر گرفته می شود. اوناکیت یک سنگ نیمه قیمتی محسوب می شود. به خصوص هنگامی که مقدار زیادی کوارتز وجود داشته باشد. و در اکثر مواقع صیقل داده می دهند. و به صورت کبوچان، مهره، کره و حتی حکاکی های حیوانی برش زده می شود. در این مقاله همه چیز در مورد سنگ اوناکیت را بیان خواهیم کرد.

نام و منابع سنگ اوناکیت

نام اوناکیت Unakite برگرفته از رشته کوه Unaka در تنسی می باشد. که در سال 1874 بوسیله آقای بردلی کشف گردید. امروزه در سراسر دنیا از جمله آفریقای جنوبی، برزیل و چین استخراج می‌ گردد. اگرچه هنوز نیز در آمریکا پیدا می‌ شود. میتوانید سنگ اوناکیت را بصورت سنگ و سنگریزه در امتداد سواحل دریاچه سوپریور در مینه سوتا یافت می شود. Unakite اولین بار در کوه های Unakas، بخشی از کوه های آپالاچی در ایالات متحده، جایی که این سنگ نام خود را گرفته است، کشف شد. به نظر می رسد که در طول عصر یخبندان در رانش های یخبندان گرفتار شده است، و در سرتاسر آمریکای شمالی، و همچنین در آفریقای جنوبی، برزیل و چین پیدا شده است، اگرچه هرگز این مقادیر به مقداری که در کوه های Unakas وجود ندارد نمی رسد.

سنگ اوناکیت

خواص و معانی اوناکیت

اوناکیت که گاهی به نام جاسپر اوناکیت نیز شناخته می‌شود، شکلی از گرانیت است که شامل قطعاتی از فلدسپات ارتوکلاز صورتی، اپیدوت سبز و کریستال‌های کوارتز است. ظاهری متمایز، سبز و صورتی خالدار دارد و هنگامی که صیقل داده می شود، ظاهری چند رنگ زیبا دارد که جواهرات بسیار چشمگیری را ایجاد می کند. این یک سنگ نیمه قیمتی است و از آنجایی که تمام اجزای آن مواد معدنی کاملاً معمولی هستند که در پوسته زمین یافت می شوند. اوناکیت نسبتاً ارزان و به راحتی در دسترس است، به ویژه برای کسانی که در مجاورت کوه های Unakas زندگی می کنند. Unakite دارای انرژی منحصر به فرد و حساسی است که پرورش و رشد نماد سبز را با عشق و معصومیت نماد صورتی ترکیب می کند. این سنگ مهربان و دلسوز است و یکی از بهترین ها برای رشد و پرورش سلامت عاطفی شماست.

چرا از سنگ اوناکیت استفاده می کنید؟

خواص درمانی عاطفی اوناکیت به دلیل ترکیب منحصر به فرد فلدسپات صورتی و اپیدوت سبز فوق العاده قدرتمند است. رنگ کریستال های صورتی رنگ آن نشان جوانی، معصومیت و کودکی است. در جامعه مدرن ما، این رنگی است که به نوزادان دختر داده می شود، اگرچه قبل از اوایل قرن بیستم، در واقع رنگ انتخابی برای نوزادان پسر بود، واقعیت همچنان باقی است، این رنگ کودک است! رنگ صورتی نشان دهنده عشق معصومانه، بازیگوش و در نهایت بدون جنسیت هستند. به طور کلی، صورتی به عنوان یک رنگ شاد اما در نهایت نارس دیده می شود. در مقابل، رنگ سبز جایگاه بسیار جدی در فرهنگ ما دارد. سبز رنگ رشد، ثروت، شغل و موفقیت است. این رنگ پول آمریکایی است، و آنقدر مترادف شده است که در طول قرن بیستم، “سبز” یک اصطلاح عامیانه رایج برای پول نقد بود. همچنین رنگ رشد است، زیرا تقریباً تمام مواد گیاهی آلی حداقل تا حدی سبز هستند.

وقتی این دو انرژی ظاهراً متضاد را با هم ترکیب می کنید، چه چیزی دارید؟شما سنگی دارید که هماهنگی را ترویج می‌کند، که معصومیت را فدای تجربه نمی‌کند (و تجربه را برای معصومیت)، و به شما کمک می‌کند بفهمید که شاد بودن به معنای قربانی کردن موفقیت و رشد نیست. این درسی است که در جامعه مدرن ما بسیار دشوار است. انقلاب صنعتی به ما آموخت که موفقیت مالی برای هرکسی به جز طبقات اشراف مخالف خوشبختی است.

اما در حال حاضر با دسترسی بسیار زیاد به آموزش و فرصت‌ها، اگر می‌خواهید برای دنبال کردن آنها انرژی بگذارید، مهم است که به یاد داشته باشید که می‌توان راه‌هایی برای لذت بردن از زندگی بدون قربانی کردن تلاش برای موفقیت پیدا کرد. شاید به همین دلیل، unakite یک سنگ سنتی برای کودکان و دوران کودکی است که نماد چشم انداز آنها برای آینده آنها است. به طور سنتی به کودکان، به ویژه دختران جوان داده می شود تا یادآوری کند که شادی و موفقیت می توانند دست به دست هم بدهند و احساس نکنند که لازم است یکی برای دیگری فدا شود.

سنگ اوناکیت

چگونه اوناکیت به شما کمک خواهد کرد؟

اگر احساس می‌ کنید هیچ گزینه‌ ای ندارید، مثل اینکه به دام افتاده‌ اید و نمی‌ دانید چه کاری باید انجام دهید، یا مثل اینکه مجبور هستید یک بخش مهم از زندگی خود را به خاطر دیگری فدا کنید، ممکن است unakite سنگ تمام بگذارد. به شما در عبور از این دوران سخت کمک کند. این معنای بی‌ نظیر برای هر کسی که با آن برخورد می‌کند بسیار ارزشمند است، این استعداد برای اندازه‌ گیری دستاوردهای کوتاه‌ مدت و بلند مدت، یک موقعیت خاص همیشه دشوار است.

حتی برای عمل‌ گراترین افراد در میان ما. ویژگی‌های ذاتی تعادل و هماهنگی در یوناکیت کمک زیادی به یافتن این تعادل می‌کند و به ما یادآوری می‌کند که در هر سنی که باشیم، همیشه فرصت شروعی تازه و جاده‌ای وسیع در انتظار ماست. این سنگ بسیار پرورش دهنده است، و به همین دلیل است که به طور سنتی به کودکان داده می شد. شما می توانید آن را مانند یک شخصیت پدر و مادر فهمیده تصور کنید که به حرف های نادرست شما گوش می دهد و سپس به شما آرامش می دهد. این سنگی است که می‌تواند در لحظاتی به شما کمک کند که نمی‌دانید چگونه به خودتان کمک کنید و هر چقدر هم که پیر شویم، همه ما چنین لحظاتی را داریم.

بهترین ترکیبات دیگر سنگ ها برای استفاده با اونـاکیت

اگر از یوناکیت به عنوان سنگی استفاده می کنید که زمین را در مجموعه ای از سنگ های عنصری نشان می دهد (که روشی عالی برای استفاده از آن است)، می توانید آن را با سنگ هایی که نمایانگر سه عنصر دیگر (هوا، آتش و آب) هستند، ترکیب کنید، برای رسیدن به تعادل کیهانی. از آنجایی که برای شروع این یک سنگ متعادل کننده است، جفت شدن آن با سایر سنگ های عنصری این ویژگی را افزایش می دهد و موفقیت را در هر زمینه ای که نیاز به درک بیش از یک جنبه از یک موقعیت در یک زمان دارد تضمین می کند. سنگ هایی که نشان دهنده سایر عناصر هوا، آتش و آب هستند ممکن است به ترتیب شامل کوارتز شفاف، عقیق آتشین و آکوامارین باشند، اما گزینه های زیادی وجود دارد. Unakite نشان دهنده چاکرای قلب است.

بنابراین می توان از آن در مجموعه ای از سنگ های چاکرا نیز استفاده کرد. چاکرای قلب بر گشودگی عاطفی و روابط عاطفی ما با دیگران حکومت می کند و سنگ های یوناکیت می توانند به ما کمک کنند توانایی «خودمان بودن» را در محیط اجتماعی خود توسعه دهیم. این می تواند به ما کمک کند تا بین لزوم انطباق با استانداردهای اجتماعی به منظور ایجاد روابط با اهمیت پذیرش خود طبیعی بدون توجه به آن استانداردها تعادل برقرار کنیم. این یک اقدام متعادل کننده مهم است و زیاده روی در هر جهت مشکل ساز است، بنابراین اوناکیت می تواند به شما کمک کند تعادلی را پیدا کنید که برای زندگی منحصر به فرد و شخصی شما منطقی باشد. اگر از یوناکیت به عنوان سنگ چاکرا استفاده می کنید، می توانید آن را با هر سنگ چاکرای دیگری جفت کنید تا به نتایج دلخواه خاص برسید و به مسائل خاص رسیدگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید