مقالات

سنگ جاسپر

سنگ-جاسپر

سنگ جاسپر

سنگ جاسپر از انواع کلسدونی می باشد. رنگ آن اغلب قهوه ای است. اما در سایه های خاکستری، آبی، سفید، بنفش، صورتی، قرمز، نارنجی و زرد نیز مشاهده می شود. نام جاسپر به معنای سنگ خالدار می باشد. و از لاتین “iaspidem” یا “jaspre” فرانسوی قدیم گرفته شده است. لکه ها بر اثر وجود مواد معدنی، خاکستر یا رسوب در ساختار بلور ایجاد می شوند. سنگ جاسپر در کل دنیا پیدا می شود. ولی بیشتر نمونه ها از هند یا استرالیا می آیند.

زمانی که از “معنی” سنگ صحبت می کنیم، اغلب به ویژگی های باطنی اشاره می کنیم که سنگ آن ها را مجسم می نماید. این قابلیت ها اکثرا به عنوان قسمتی از تأثیرات بلور بر ذهن و یا بدن انسان شناخته می شوند. و بعد از هزاران سال مشاهده، بوسیله مردم در انواع موقعیت ها یا فرهنگ های گوناگون به وجود آمده اند. یکی از رایج ترین تفاسیر از معنای جاسپر این است که حامل انرژی یا ارتعاشی از صلح و آرامش است. این به همه ی ا فرادی که با آن ارتباط دارند صبر و درک می دهد. همچنین جاسپر سنگی بسیار پررنگ می باشد که موجب راحتی و اطمینان خاطر برای مصرف کننده یا حامل و همچنین احساس خوش بینی و رهایی از ترس می گردد.

خواص متافیزیکی سنگ جاسپر

فرکانس جاسپر بسیار ثابت و آرامش بخش است. حدودا مثل این است هنگامی که جاسپر را همراه خود دارید. یک حضور مطمئن را در کنار خود دارید. این می تواند در مواقع استرس بسیار موثر باشد. و همچنین اعتماد به نفس را به وجود می آورد. جاسپر به ما فرصت می دهد تا با تمام ترس های غیر منطقی روبرو شده و با آنها کنار بیاییم. و به ما این فرصت را می دهد به آرامش درونی، شادی و احساس کامل بودن دسترسی یابیم.

جاسپر معمولا با فصل پاییز همراه است. و با زمین و اتصال به انرژی های زمین ارتباط برقرار می کند. خیلی از افرادی که از طرفداران جاسپر هستند. می گویند که آن ها را در لحظه حال محکم می سازد. و به تمایلات بیش از حد فکر کردن و نگرانی در مورد آینده کمک می نماید. انرژی سنگ جاسپر آهسته، آرام و بسیار بنیادین است. و راحتی این حس را ایجاد می نماید. که همه چیز در دنیای شما خوب است.

جاسپر قدردانی را می افزاید. چیزی که به صورت گسترده ای برای سلامت روان ما موثر است. خیلی از ما زمانی که احساس می کنیم تحت فشار قرار گرفته ایم یا بد رفتار می نماییم، با مفهوم قدردانی روبرو هستیم. جاسپر می تواند به ما یاری کند تا چیز های کوچکی را که بایستی از آن ها قدردان باشیم، بیابیم. اگر احساس می کنید همه چیز رو به زوال می باشد. یا نزدیک به سوختن هستید، جاسپر سنگ خوبی می باشد.

سنگ-جاسپر

انواع سنگ جاسپر

انواع گوناگونی از جاسپر وجود دارد. که تعداد آن ها خیلی زیاد است. و نمی توان آن ها را در این جا به تفصیل ذکر نمود. با این حال بعضی از گونه های رایج تر عبارتند از عقیق جاسپر، باسانیت، سنگ جاسپر بیگس ، جاسپر برشچی، سنگ جاسپر پلنگی و ریبون جاسپر “Agate Jasper, Basanite, Biggs Jasper, Brecciated Jasper, Leopard Jasper, and Ribbon Jasper”. تفاوت بین انواع سنگ در حد زیادی به ظاهر کریستال اشاره دارد. و بر خواص متافیزیکی سنگ ها موثر نمی باشد.

موارد استفاده از جاسپر

می توان از سنگ جاسپر در بسیاری از موارد استفاده نمود. یکی از بهترین راه ها به منظور اطمینان از دسترسی به قدرت و بهره مندی از قابلیت های های شفابخش آن، انتخاب جواهرات ساخته شده از یکی از رنگ های گوناگون است. امکان دارد که متوجه شوید، که بیشتر از انواع دیگر به سمت یک مدل از سنگ جاسپر کشیده شده اید. و این به احتمال زیاد نیازهای شما را جهت درمان و پشتیبانی در آن زمان منعکس می نماید.

برای مثال اگر شما در حال گذراندن دوران استرس زا می باشید. ممکن است نیاز به احساس بیشتر داشته باشید. و متوجه شوید که به سوی نمونه های قرمز و خاکستری/سیاه کشیده شده است. اگر مایل به کاربرد از جواهرات نیستید، می توانید سنگ های خرد شده را در یک گلدان روی میز خود قرار دهید، از سنگ های بزرگ تر جهت وزنه کاغذی به کار ببرید. یا به سادگی یک تکه کوچک تر از سنگ جاسپر را در جیب خود حمل نمایید.

مزیت های سنگ جاسپر

سنگ جاسپر می تواند مزیت های زیادی را برای همه زمینه های زندگی شما به وجود بیاورد. همانگونه که قبلاً اشاره شد آن را به عنوان یک دوست خوب در نظر داشته باشید. همیشه در کنار شما حمایت، محبت و پرورش مورد نیاز را به وجود می آورد. اثر سنگ جاسپر می تواند به درصد سازگاری شما با سنگ بستگی داشته باشد. لذا ارزش صرف وقت برای درک سنگ انتخابی با افکار، امیدها و رویاهای خود، دارد. و ترس ها و نگرانی های شما را جذب می نماید.

سنگ-جاسپر

چاکرا ها و جاسپر

سنگ جاسپر دارای تنوع و رنگ های گوناگونی است. این سنگ یکی از موثرترین سنگ های چاکرا است. به این دلیل که قادر است هر یک از چاکراها را متعادل، فعال و پاکسازی کند. به نوبه خود، اجازه می دهد انرژی آزادانه از قاعده ستون فقرات به سوی تاج سرازیر شود. جاسپر بسیار قدرتمند می باشد. بنابراین به منظور کار با چاکرای پایه و انرژی کندالینی انتخاب خوبی می باشد.

با مدیتیشن چاکرا با این چاکرا آغاز کنید. و یک قطعه سنگ جاسپر قرمز را در بخش پشتی یا استخوان شرمگاهی خود حرکت دهید. تجسم انرژی سنگ وارد چاکرای پایه و پاک سازی بقایا و انرژی راکد، اجازه می دهد. تا دیسک آزادانه بچرخد. از انرژی پاک به کار ببرید. احساسات و ارتعاشاتی را که نمی خواهید آزاد کنید.

پاکسازی و شارژ جاسپر

جاسپر یک سنگ محکم می باشد که می توان با خیال راحت با یک شوینده ملایم و آب گرم آن را تمیز نمود. از آن جا که جاسپر جذب ارتعاشات منفی را دارد، ممکن است لازم باشد آن را به صورت مکرر تمیز کنید. کریستال های خود را با مدیتیشن یا ایجاد ماندالا با کریستال های دیگر شارژ کنید. و روزانه از آن به منظور تایید مجدد هر نیت یا هدفی که می خواهید به آن برسید به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید