مقالات

سنگ سلنیت

سنگ-سلنیت

سنگ سلنیت

سنگ سلنیت (Selenite) یک کانی شفاف، بی رنگ تا کم رنگ و نرم است که یک نوع بلورین از سنگ گچ محسوب می شود. سلنیت از سولفات کلسیم آبدار تشکیل گردیده است با فرمول شیمیای. CaSO4 · ۲H2O نام سلنیت به معنای “سنگ ماه” می باشد ولی هیچ ارتباطی با سنگ زیبا و پایدار “مون استون” ندارد. امکان دارد کیفیت نقره ای رنگ و بازی نور ماه همانند این سنگ و یا نام الهه ماه یونانی “سلن ” موجب شده است که آن را سنگ ماه بنامند.

معنی سلنیت

به علت استحکام آن شناخته نمی شود. از تخته های سنگی سلنیت همچنان هم بعنوان عنصر نور در دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از لوکس ترین کاربردهای تزئینی برای سلنیت را می توان در مشهور سانتا سابینا در رم مشاهده نمود. که پنجره های سفیدی آن به طور کامل از سلنیت ساخته شده است. خواص سلنیت همانند عدم ماندگاری آن موجب می شود که برای اهداف دیگر نیز مفید باشد. با نمره Mohs تنها 2، نرمی، انعطاف پذیری و قابلیت های بازتابی سلنیت به آن اجازه می دهد. تا بعنوان ماده ایده آل در ساخت سیمان، دیوارپوش، برخی از گچ ها و تهویه خاک عمل نماید.

این سنگ نام خود را از الهه یونانی ماه، سلن دریافت نمود. این معنی سلنی راحت است زمانی که نور را منعکس می نماید. که معمولا بصورت سنگی که مستقیم از ماه مشاهده می گردد. این ماده معدنی از سولفات کلسیم آبدار تشکیل گردیده است. این ماده معدنی به خانواده بلورهای گچی متعلق است. سیستم کریستالی مونوکلینیک آن به ستون های طولانی تبدیل می گردد.

پس از صیقل دادن، سلنیت را می توان بخاطر نافی های فیبری آن که طول سنگ را طی می نماید شناخت. بلور سلنیت اغلب در بسترهای رس یا اطراف چشمه های آب گرم شکل می گیرد. با توجه به طبقه بندی آن بعنوان تبخیر، خواص درمانی سلنیت تمایل به گردش به روشی مشابه آب دارد.

سنگ-سلنیت

سنگ ماه تولد

 • دی
 • فروردین
 • اردیبهشت
 • تیر
 • مرداد
 • مهر
 • آبان
 • آذر

خواص درمانی سنگ سلنیت

از لحاظ فیزیکی، سلنیت(Selenite) استرس را در بدن کاهش می دهد. این گوهر در درمان بیماریهای پوستی از شامل، چین و چروک، آکنه، نیش زدگی، خشکی پوست، اگزما، زونا و درد خیلی موثر می باشد. به کار بردن سلنیت سبب جوانی و شادابی پوست می شود. از این گوهر جهت تقویت ماهیچه ها، عضلات و استخوان بندی نیز استفاده می نمایند.

سلنیت ستون فقرات را تراز می سازد. و موجب انعطاف پذیری می گردد. همچنین ناهنجاری های سیستم اسکلتی را برطرف می نماید. و می تواند اختلالات صرع را بهبود یابد. این ماده به منظور بهبود اختلالات مرتبط با مسمومیت با فلزجیوه که جهت پر شدن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. و میتواند اثرات “رادیکال های آزاد” در ساختار سلول را معکوس نماید. و بیماری هایی همانند( سرطان، تومورها، لکه های سنی، چین و چروک ها و حساسیت به نور) که بر اثر این رادیکال های آزاد به وجود می آیند را درمان نماید.

خواص  متافیزیکی سنگ سلنیت

 • سنگ سلنیت (Selenite) به سرعت چاکراهای تاج، چشم سوم و همچنین چاکراهای ستاره روح بالای سر را گشوده و فعال می نماید.
 • تاثیر قدرت آن تقریبا از همه ی سنگ های دیگری که بر روی چاکراهای بالایی موثر می گردد وسیع تر و بیشتر می باشد.
 • زمانی که یک سلنیت بر روی چشم سوم قرار می گیرد، انرژی جاری می کند که می تواند همانند یک تند باد در کل پیشانی تا بالای سر احساس شود.
 • این سنگ گوهری سریع و موثر در پاکسازی سطح هاله است و میتواند انرژی های فشرده شده یا منفی های موجود در کالبد جسمانی را بزداید.
 • سنگ سلنیت میتواند آگاهی فرد را به سطوح بالاتری انتقال دهد.
 • سلنیت (Selenite) ارتعاش خوبی دارد. و به ذهن وضوح می بخشد، با دستیابی به خودآگاه فرشتگان و ارواح راهنما، چاکراهای بالایی و تاجی را باز می نماید.
 • سنگ سلنیت محرک حوزه احساسی می باشد و فرد را وادار می نماید تا در حیات خود رو به جلو حرکت کند.
 • سلنیت رابط روح می باشد و به اتصال آن به ارتعاش زمین کمک می نماید.
 • با قرار دادن قطعه ای سنگ سلنیت در پشت بدن و در راستای نخاع، فرد میتواند به یکپارچگی خوبی از انرژی در طول ستون مهره ها و چاکراها دست پیدا کند.

سنگ-سلنیت

نحوه نگهداری از سلنیت

سلنیت (Selenite) سنگی ظریف می باشد که بایستی با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد. جهت نگهداری جواهرات سلنیت، آن را از دیگر سنگها دور نگه داشته و در یک پارچه نرم قرار دهید تا از خراشیدن مانع شود. جهت تمیز نمودن سلنیت، به راحتی می توان با استفاده از پارچه ای نرم و بدون اشباع، سلنیت خود به خود پاک می شود. و نیاز به هیچگونه ماده پاک کننده ندارد. همچنین میتوان دیگر سنگ ها را بوسیله سائیدن به سلنیت پاکسازی نمود. دانستن این نکته ضروری می باشد که سلنیت خیلی شکننده بوده و در رطوبت از میان می رود.

به همین علت پیشنهاد می شود از پاک کننده یا جلا استفاده نکنید. پیش از ورزش یا فعالیت های دیگری که می تواند موجب تعریق شود، جواهرات سلنیت را بیرون آورید. سلنیت را از تابش مستقیم خورشید دور نگه داری نمایید به این علت که موجب از بین رفتن درخشش آن می گردد.

1 دیدگاه در “سنگ سلنیت

دیدگاهتان را بنویسید