مقالات

سنگ سپتارین

سنگ سپتارین

سنگ سپتارین

‏سنگ سپتارین یک نوع سنگ رسوبی خیلی زیبا میباشد که قدمت آن به زمان دایناسورها باز می گردد. در این سنگ مواد معدنی گوناگونی وجود دارد که از جمله این مواد معدنی می توان به باریت، کلسیت، بتوانید و آراگونیت اشاره نمود. این سنگ به علت اینکه ظاهری ترک خورده و حالت پوسته پوسته ای دارد بعنوان سنگ اژدها نیز نامیده می شود. رنگ این نوع سنگ اغلب زرد روشن هست که با رنگ های خاکستری و قهوه ای ترکیب گردیده اند.

سنگ سپتارین خیلی با ارزش است و برخی از آن ها میان ۵۰ تا ۷۰ میلیون سال هم قدمت دارند. این سنگها در بیشتر جاهای دنیا یافت می شود ولی اصیل ترین و معروف ترین نمونه های آن ها را می توان در ماداگاسکار و آمریکا پیدا کرد. سپتارین نمادی از اعتماد به نفس و صبر می باشد. و در مدیتیشن از آن بعنوان یک سنگ آرام بخش استفاده می شود که باعث کاهش اضطراب و استرس میگردد.

تشخیص سنگ سپتارین اصل از نوع تقلبی

سنگ سپتارین اصل ظاهری ترک خورده و پارتیشن بندی شده دارد. نمای بیرونی سپتارین اغلب از سیلیس کریستالی تشکیل گردیده است. این سنگ حاوی مواد معدنی گوناگونی می باشد. یکی از این مواد معدنی، کلسیت است که به رنگ زرد می باشد. ماده معدنی بعدی آراگونیت می باشد که به حالت رگه ای در درون سنگ قرار گرفته و قهوه ای رنگ می باشد. اطراف آن نیز با سنگ آهک احاطه گردیده که رنگ آن به خاکستری می زند.
سنگ سپتارین اغلب کروی شکل می باشد و گاهی شبیه به یک سیب زمینی پخته نیز می باشد. پارتیشن های داخلی سپتارین اغلب چند ضلعی نامنظم هستند و نمای بیرونی آن کریستالی می باشد.

سنگ سپتارین

خواص سنگ سپتارین

سنگ سپتارین خواص بسیاری دارد. یکی از خواص سنگ سپتارین خواص معنوی آن می باشد. این سنگ همانند یک شمن و راهنما به ما کمک می کند تا واقعیت درونی خود را بیابیم و اسرار دنیا را بهتر درک بکنیم. این سنگ جسارت ما را افزایش می دهد. و ما را از خودخواهی رها می کند. سنگ سپتارین به ما کمک می کند تا مسئولیت های بزرگ را راحت تر بپذیریم و در برابر سختی ها صبور باشیم.
سنگ سپتارین خواص درمانی و روانی بسیاری دارد. برای مثال این سنگ به ما کمک می کند تا شجاع تر زندگی کنیم و ترس های خود را رها نماییم. این سنگ شجاعت داشتن یک زندگی همراه با هیجان را به ما می دهد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که خیلی از هنرمندان متوجه خواص این سنگ شده اند و از آن استفاده می نمایند. به این دلیل که سنگ سپتارین قدرت خلاقیت را پرورش می دهد و به آن ها کمک می کند تا از لحاظ هنری الهام گرفته و پروژه ‌های هنری خود را تکمیل نمایند.
از خواص شفابخشی فیزیکی سنگ سپتارین می توان به تاثیرات مثبت آن برای معده، پانکراس و اندام های داخلی در نیمه پایینی بدن اشاره نمود. بعضی از افراد از مراجعه به پزشک ترس بسیاری دارند. از آنجایی که این سنگ در مقابله با ترس ها به ما کمک می نماید، حمل آن با خود موجب می شود که ترس خود از مراجعه به پزشک را نداشته باشیم.

سنگ سپتارین

استفاده از سپتارین در طراحی داخلی

بعضی از طراحان داخلی معمولا از سنگهای سپتارین در طراحی های خود استفاده می نمایند. بافت، رنگ های طبیعی و طرح های سنگ سپتارین جذابیت و زیباشناسی منحصر به فردی را به فضاهای داخلی می دهد. جالب است بدانید که ساختار این سنگ تنها به حالت گرد و کروی نیست. بلکه می توان آنها را در شکل های گوناگون همانند مکعبی، هرمی و هر شکل عجیب غریب دیگری در طبیعت پیدا کرد. در طراحی های بسیار اصیل و کلاسیک اغلب از سنگها و مواد معدنی استفاده می شود. استفاده از سنگهای شگفت انگیز و با ارزش سپتارین نیز یک حس ارگانیک، تاریخی و فرا زمینی را به محیط اطراف می دهد.

سخن پایانی

خرید و فروش سنگ سپتارین در بیشتر جاهای دنیا متداول می باشد و مردم علاقه زیادی به خرید این سنگ جادویی دارند. همانطور که در بالا هم به آن اشاره نمودیم این سنگ در جاهای گوناگون دنیا پیدا می شود. از استرالیا، کانادا، ماداگاسکار و نیوزیلند گرفته تا کشورهای دیگر دنیا. نمونه های اصل و زیبای آن در کشور خودمان ایران نیز موجود است که می توانید خریداری نمایید.
اگر شما نیز به خواص سنگ ها و اثرات جادویی آن ها اعتقاد دارید، سنگ سپتارین یکی از پر خاصیت ترین و شگفت انگیزترین و تاریخی ترین سنگ هایی هست که می توانید آن را تهیه نمایید و در اتاق، منزل و یا حتی کیف خود آن را به همراه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید