مقالات

سنگ پیریت

سنگ-پیریت

همه چیز درمورد سنگ پیریت

سنگ پیریت که معمولا به عنوان طلای احمق نامیده می شود. یک سنگ معدنی زیبا و مفید می باشد. که دقیقاً مشابه به طلا است. پیریت عنصری از زمین است. و همچنین به انرژی آتش بازتاب می یابد. انرژی آتش و زمین هر ۲ نماد توانایی پوشنده جهت ایجاد رفاه و ثروت با قدرت خود هستند. همچنین به حضور پایدار و گرما دلالت دارد. پیریت را از لحاظ قدرت و طبیعت مردانه می دانند. سنگ عمل، اراده و نشاط می باشد. اعتقاد بر این است که پیریت سبب ایجاد اعتماد به نفس در فردی می شود. که در فرآیند تکمیل وظایفی که انجام داده است.

پیریت (Pyrite) چیست؟

پیریت یک کانی سولفید آهن با درخشندگی فلزی می باشد. دارای رنگ آمیزی برنجی است که شبیه به طلا است، به دلیل همین شباهت به نام Fools Gold نیز معروف است. سیستم کریستالی مکعبی دارد و مات است و بافت شکننده ای دارد.

تاریخچه کاربرد سنگ پیریت

پیریت در دوران باستان به طور گسترده در جواهرسازی استفاده می شد. ولی اکنون محبوبیت آن در جواهرسازی کمی کاهش یافته است. پیریت به جز از طلای احمق در آلمان با نام‌ های پیریت آهن و طلای گربه نیز شناخته می‌ شود. پیریت هنگامی که مورد تحسین قبایل بومی سرخپوستان آمریکا قرار می گرفت. به این دلیل که اعتقاد بر این بود که برای آن ها یک کریستال جادویی است. پیریت بوسیله آن ها به شکل آینه برای بخت گشایی و خیره شدن صیقل داده شد. پیش از قرن هجدهم، پیریت بعنوان سنگ تزئینی برای حلقه ها، جعبه جواهرات، سگک کفش، نشان ها و غیره استفاده می شد. همچنین در دوران ویکتوریا در انگلستان بسیار محبوب بود.

سنگ-پیریت

خواص درمانی سنگ پیریت

هدف پیریت این است که شما را قوی و مقاوم نگه دارد. و همیشه از قید و بندهای کنترل کننده رها شوید. به نظر می آید که شامل یک کیفیت شهودی می باشد. که شما را از خطر دور نگه می دارد. هم از لحاظ روحی و هم از نظر احساسی. سنگی است که خلاقیت را القا می نماید. و درخشش بالاتری را فراهم می آورد. قدرت و قابلیت های رهبری را تشویق می‌ نماید. و از شما دعوت می‌ کند تا طبق پتانسیل‌ های خود گام بردارید. به این علت که اراده شما همیشه تحت کنترل است.

خواص فیزیکی شفابخش پیریت

زمانی که صحبت از شفای فیزیکی می شود. پیریت کاملا سبب افزایش قدرت و استقامت شما می شود. به یاد داشته باشید این یک سنگ شفابخش است که بر انرژی مردانه تکیه دارد. پیریت به علت عشق به محافظت، سنگی باورنکردنی جهت کاهش آلودگی های محیطی و اثرات آن بر بدن است. همچنین ابزار مفیدی در مبارزه با عفونت های ویروسی، کاهش تب و تقویت سیستم ایمنی همراه با سیستم تنفسی است. پیریت سلامت ریه ها کمک می کند. می تواند برای افرادی که از آسم و سایر بیماری های مربوط به تنفس رنج می برند مفید باشد. همینطور خون را در جریان سالم نگه می دارد. توانایی عملکرد غدد درون ریز را تحریک نموده و به مشکلات باروری کمک می رساند.

خواص متافیزیکی پیریت

انرژی مثبت در سنگ پیریت بسیار بالا است. همه چیز درباره ی پاک کردن تار عنکبوت هایی از انرژی منفی و اطمینان از این است. که هرگز در تاریکی نمی افتید. بلکه در عوض احساس قدرت و اجبار جهت قدم گذاشتن در نور می کنید. برای کمک به تسهیل این قدرت داخلی و زوم برای زندگی پیریت روی تقویت و پاک سازی چاکرای شبکه خورشیدی و چاکرای خاجی عمل می نماید. زمانی که آن ها مسدود می شوند، می توانیم احساس کنیم که حواسمان مرده اند. ولی وقتی بیدار باشند ناگهان احساس می کنیم که می توانیم اوج بگیریم.

استفاده از پیریت در محیط کار و منزل

این سنگ قدرت بالایی را برای روح شما و محیط اطراف شما به ارمغان می آورد. و به اندازه کافی زیباست که در معرض نمایش قرار گیرد. پیریت یک شریک عالی برای متعادل کردن فنگ شویی شما است. و زمانی که مثل طلسم های محافظ در قالب جواهرات با سنگ های قیمتی پوشیده می شود. می تواند آن حالات شفابخش را مستقیماً به جایی که بیشتر مورد نیاز است ارسال نماید.

استفاده از  پیریت در محیط کار و خانه

پیریت یک سنگ قوی در فنگ شویی، به دلیل آن خواص محافظتی عظیم است. اگر می‌ خواهید محل اقامت خود را به زیبایی از هر گونه نیروهای منفی محافظت نمایید. یک تکه پیریت را در ورودی‌ ها قرار دهید تا هر انرژی بدی را قبل از اینکه فرصت نفوذ پیدا کند. از بین ببرید. همینطور زمانی که صحبت از وارد کردن انرژی مناسب به منزل شما می شود، مؤثر و سریع است. این یک سنگ عالی به منظور جذب ثروت، فراوانی و شانس است. و به همین علت قطعات پیریت هنگامی که در محیط‌ های کاری استودیوها و هر نقطه‌ ای که تفکر خلاق در آن اتفاق می‌ افتد قرار می‌ گیرد و به خوبی عمل می‌ نماید.

سنگ-پیریت

۲. استفاده از پیریت یا طلای احمق در جواهر سازی

یکی از برترین راهها برای نمایش انرژی کریستال پیریت، پوشیدن آن به عنوان جواهر است. با انتخاب یک دستبند پیریت یا جواهرات دیگری که پیریت را نزدیک پوست شما قرار می دهد. مانع از انجام کار اصلی این کریستال درخشان نمی شوید. با داشتن تماس مستقیم با پوست، شما به پیریت بهترین فرصت را برای تغذیه بدن با انرژی شفابخش آن ایجاد می کنید و سنگ را در اوج بازی قدرت خود قرار می دهید. سنگ های دیگری که با قدرت محافظتی و شفابخش پیریت ترکیب می شوند، معجزه می کنند، یکی از آنها عبارتند از ابسیدین. ابسیدین یکی دیگر از محافظ های بزرگ در دنیای کریستال است.

این سنگ که از سرد شدن سریع گدازه های آتشفشانی به وجود آمده است. انرژی خام محض است و مقدار زیادی نیروی طبیعی به آن می دهد. ابسیدین سیاه یکی از قوی‌ترین سنگ‌هایی است که با پیریت در حفاظت و جستجوی حقیقت عالی عمل می‌کند. سنگ های دیگر عبارتند از سیترین آفتابی با انرژی مثبت قوی که همیشه آماده است تا نور مایل به روزهای تاریک را به شما ببخشد.

کارنلین همچنین انرژی روشن آتشین یاقوتی خود را به ارمغان می آورد و می تواند در هماهنگی با پیریت عمل کند تا چاکراهای پایین تر را بالا ببرد، خلاقیت را تقویت کند و انرژی جنسی یا نیروی زندگی را تحریک کند. لاجورد، ارتعاشات عرفانی و بالاتر خود را به خوبی با اتصالات چشم سوم پیریت به ارمغان می آورد. فلوریت، کریستال دیگری است که قدرت های بیشتری را برای پیریت به ارمغان می آورد، زیرا این سنگ دیگری است که تماماً در مورد شهود، جستجوی حقیقت و داشتن انگشتی بر نبض مثبت بودن است. آنجلیک سلنیت، کلسیت و جید سنگ های دیگر هستند که می توانید آنها را با پیریت جفت کنید.

نحوه پاکسازی سنگ پیریت

شفاف و شارژ نگه داشتن کریستال ها، بهترین راه برای آشکار کردن قدرت شفابخش آنهاست. همه کریستال ها (و به ویژه آنهایی که به عنوان محافظ کار می کنند و انرژی منفی را از بین می برند) ممکن است گاهی خسته و پر از سیاهی شوند. می توانید با روش های پاکسازی، بسیار ساده آنها را به زندگی بازگردانید. در صورتی که بعضی از کریستال ها و سنگ ها به خوبی به شستشو با صابون و آب گرم واکنش نشان می دهند. پیریت سنگی نیست که بتوان از این نوع روش درمان به کار برد. پیریت، اگر به آن آب برسد ممکن است تغییر رنگ داده یا حتی زنگ بزند. شما می خواهید پیریت خود را درخشان نگه دارید.

به جای شستن با آب، می توانید آن را با مریم گلی یا سایر دودهای گیاهی پاکسازی کنید. با لکه‌ کردن پیریت خود انرژی بد را از بین می‌برید و از آنجایی که این سنگ به دنیای آتش متصل است (به یاد داشته باشید نام پیریت از آتش گرفته شده است)، به پاکسازی دود محور بسیار خوب واکنش نشان می‌دهد. برای شارژ مجدد پیریت می توانید آن را در زمین قرار دهید تا از نظر عنصر طبیعی غنی تر شود.

همچنین می توانید آن را برای چند ساعت در نمک دریا دفن کنید تا پاکسازی عمیق و شارژ مجدد آن انجام شود. نمک از زمین است و پیریت به خوبی به آن واکنش نشان می دهد. اگر دفن کریستال در نمک بیش از حد به نظر می رسد، همیشه می توانید آن را در کنار یک کاسه نمک قرار دهید و حتی اگر این دو با هم تماس نداشته باشند، نمک همچنان می تواند انرژی منفی را جذب کند.

پیریت یک کریستال شگفت انگیز است که مطمئناً می تواند بهترین ها را در روح شما به ارمغان بیاورد. برای کسانی که خود را مسحور درخشش این سنگ می بینند و برای کسانی که احساس می کنند می توانند پارانویا و افکار مشکوک را با دانستن اینکه همیشه محافظت دارند کاهش دهند. این سنگ سرمایه گذاری شایسته ای خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید