مقالات

سنگ آراگونیت

سنگ-آراگونیت

سنگ آراگونیت (Aragonite stone)

سنگ آراگونیت یک سنگ چند شکلی از کلسیت می باشد. به این معنا است که این دو ماده معدنی دارای ترکیب شیمیایی دقیق یکسانی، CaCO ۳ هستند. ولی در اشکال گوناگون کریستالی متبلور می گردند. این تفاوت در شکل به علت شرایط گوناگون در طول تشکیل این سنگ رخ می دهد. این سنگ به طور سوزن های کریستالی و فرم های کلسیت در بلوکهای بلوری تشکیل می شوند.

سنگهای آراگونیت در بافت های بزرگ، فشرده، دانه ای یا شعاعی بصورت الیاف پیدا می شوند. زمانی که در بافت های بزرگ پیدا می شود. ممکن است در لایه های افقی رسوب نماید که از آن بعنوان اونیکس مکزیکی محسوب می شود. سنگ آراگونیت بنام رود آراگون اسپانیا در جای که اولین بار این سنگ کشف گردیده است نامگذاری شده اند.

تفاوت کلسیت و آراگونیت

کلسیت فرم پایدارتر این سنگ می باشد. با گرم شدن تا ۷۵۲ درجه فارنهایت، سنگ آراگونیت به کلسیت تبدیل می گردد. این سنگ از لحاظ سختی در مقیاس موهس دارای درجه  ۳.۵-۴ میباشد. بنابراین کمی سخت تر از کلسیت می باشد با سختی سه است. ولی هر ۲ سنگهای بسیار نرمی هستند.

انواع رنگهای سنگ آراگـونیت

این سنگ زیبا اغلب سفید رنگ میباشد ولی در رنگهای گوناگونی از جمله زرد، قهوه ای، سبز، قرمز، بنفش، خاکستری یا آبی نیز پیدا می شود. رنگهای آن در طی فرآیند تبلور به ترکیبات معدنی دیگر بستگی خواهد داشت. برای مثال با دارا بودن اجزا شن و ماسه ممکن است قهوه ای به نظر برسد. معنی معنوی این سنگ، ارتباط  با انرژی زمین و تثبیت خود در کلیه مناطق بدن می باشد.

خواص سنگ آراگونیـت

این سنگ با الهه زمین هماهنگ میباشد و شما را تشویق می نماید که با احترام از منابعی که زمین به ما ارائه کرده است. تمرکز خود را به زندگی آگاهانه و پایدارتر معطوف می نماید. این آگاهی از زمین بوسیله مادر گایا، الهه زمین یا مادر طبیعت، قلب شما را با شفقت و مهربانی پر می نماید  این سنگ به شما یاری می کند ضربان قلب واقعی مادر زمین را احساس نمایید.

ارتعاشات سنگ آراگونیت که بعنوان “سنگ محافظ” نیز شناخته می شود. حفاظت و مراقبت از این سیاره را تشویق می نماید هم به زمین یاری می کند. و هم برای شما شفابخش می باشد. زمانی که سطح ترحم و مهربانی را در خود افزایش دادید. مادر زمین فراوانی و شادمانی را در زندگی به شما پاداش می دهد. افزایش آگاهی جمعی درباره ی حفاظت از سیاره زمین نیز قسمتی از انرژی این سنگ میباشد.

صبر کنید تا سنگ آراگونیت معلمی باشد که شما بدنبال آن هستید تا انرژی خود را افزایش دهید ذهن خود را تحریک نمایید و با ضربان قلب طبیعت سازگار شوید.

سنگ-آراگونیت

خصوصیات متافیزیکی سنگ آراگونیـت

آراگونیت دارای خواص متافیزیکی است. اعتقاد بر این است که به افزایش انرژی کوندالینی یاری می کند. و حتی شما را به راهنماهای معنوی متصل می نماید. این یک سنگ سعادت می باشد که فراوانی، شکوفایی و آرامش را به زندگی شما دعوت می نماید.

کسانی که این سنگ قیمتی را در اختیار دارند. زمانی که احساس افسردگی، ناراحتی یا گوشه گیری دارند از آن به کار می برند. این سنگ می تواند بمدیریت تغییرات وحشتناک خلقی کمک نماید. و به فرد یاری می نماید تا رویاهای واقع بینانه ای را رقم بزند.

طرفداران سنگهای قیمتی آراگونیت را به علت خواص درمانی جسمی بسیار تحسین می نمایند. مشخص گردیده است که این سنگ هورمون های آرامش بخش را در درون مغز شما فعال می نماید. این سنگ همچنین برای کسانی که با درد و غم روبرو می باشند خیلی مفید است. و به شما روح تازه ای می دهد. و حمایت عاطفی مورد نیاز شما را تامین می نماید.

مزیت استفاده از سنگ آراگـونیت

اگر می خواهید ارتباط عمیق تری با زمین ایجاد نمایید آراگونیت یک سنگ عالی برای شما است. این سنگ یک درمانگر پر قدرت برای زمین می باشد. و شما را به صرفه جویی در منابع زمین تشویق می نماید. برای مهار انرژی این سنگ نیازی به تغییر کامل سبک زندگی ندارید. همه ی  آنچه که از شما می خواهد این می باشد. که به قدرت طبیعت احترام قائل باشید و کلیه تلاش خود را برای سالم و زیبا نگه داشتن آن انجام دهید.

این سنگ همچنین می تواند به رفع انسداد در قلب، ذهن و روح شما یاری نماید. آراگونیت یک دیدگاه بدون آلودگی را به شما به رخ می کشد. اگر اخیرا چه در زندگی شخصی و چه در حیطه شغلی، دوران سختی را داشته اید. انرژی این سنگ می تواند به شما یاری کند تا روی موارد مهم تمرکز نمایید. اگر زندگی شما کمی متلاطم و بی نظم می باشد.  این سنگ می تواند به شما آرامش هدیه دهد.

قدرت سنگ آراگونیت

قدرت شفا دهنده

همانند خیلی از سنگهای قیمتی دیگر آراگونیت نیز دارای خواص درمانی زیادی است. این سنگ می توانند در زمان رنج بردن از آسیب عصبی یا شکستگی استخوان، به بهبودی شما یاری نماید. همچنین می تواند استرس و اضطراب را برطرف کند. و مشکلات از عصبی بکاهد.

سنگ آراگونیت می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و به شما یاری کند تا از عفونت ها در امان باشید. این سنگ جذب کلسیم را بالا می برد و همچنین دردها را تسکین می بخشد. این سنگ به اندام شما گرما می بخشد و همچنین کمبود ویتامین های A و D را برطرف می نماید.

سنگ آراگونیـت و ثروت

آراگونیت می تواند رفاه را در زندگی شما جذب نموده و می تواند حامل انرژی های خوش شانسی برای شما باشد. این سنگ قیمتی به افزایش بهره وری شما یاری می نماید تا بتوانید کارهای زیادی انجام دهید. و به موفقیت های بیشتری دست یابید و همچنین می تواند نظم را در شما ایجاد نماید و میل به تعویق انداختن را حذف کند. این سنگ شما را قابل اعتمادتر و مسئولیت پذیرتر می سازد. و کار با مشتریان برای شما لدت بخش تر می شود.

سنگ-آراگونیت

سنگ آراگونیت، عشق و روابط

آراگونیت یک سنگ عالی برای افرادی می باشد که به نظم و کنترل زیادی در زندگی نیاز دارند. انرژی این سنگ به شما یاری می کند. تا بر رکود رشد شخصی یا رابطه خود غلبه نمایید. این سنگ به از بین بردن نگرش بیش از حد انتقادی شما کمک خواهد نمود.

اگر همیشه چیزی برای انتقاد یا عدم تأیید پیدا کنید. لذت بردن از لحظات کوچک زیبا در کنار شخصی که دوستش دارید بسیار چالش برانگیز خواهد بود. این سنگ شما را ترغیب می نماید به جای تمرکز روی چیزهای بد، چیزهای خوب را در همه چیز ببینید. این سنگ به تقویت چیزهای فوق العاده ای که رابطه شما را خاص می نماید یاری می کند. و موارد نامطلوب را کاهش می دهد.

انرژی های سنگ آراگونیت بطور جادویی یک شبه شما را درمان نمی نمایند یا سبب نمی شوند یک شبه همه چیزهای بد حدف شوند. ولی این سنگها به شما یاری می کنند. تا دیدگاه خود را به سوی موضوعی مثبت تر تغییر دهید و موجب می شود احساس بهتری داشته باشید.

این سنگ به شما ثبات عاطفی القا می نماید. و به شما اطمینان می دهد که هر دردی که اکنون احساس می نمایید از میان خواهد رفت. آراگونیت به شما انرژی هایی از حقیقت و درک می دهد و این انرژی ها به زندگی شما آرامش و امنیت می بخشد.

سنگ آراگونیت انرژی پایداری را در زمان های نا آرام برای شما فراهم می کند. این سنگ خستگی عاطفی و عصبانیت شما را برطرف می نماید. و احساس عشق و شادی را جایگزین آن می نماید و به شما قدرت می بخشد و شما را ترغیب می نماید تا از انرژی شخصی خود بطور سازنده به کار ببرید.

روش تشخیص سنگ آراگونیـت اصل

بهترین راه برای شناخت واقعی بودن سنگ آراگونیت، آشنایی با خصوصیات فیزیکی آن می باشد. این سنگ بعنوان یک ماده معدنی سفید یا بی رنگ ظاهر می گردد. که برخی اوقات می تواند سایه هایی از زرد روشن، بنفش و آبی را نیز نمایش دهد. همچنین شکاف های مشخصی در محورهای خاص نشان می دهد و طبیعتا بسیار شکننده نیز می باشد.

روش دیگر برای تضمین این که سنگ آراگونیت واقعی را خریداری نمایید این است که از فروشندگان معتمد و معتبر خرید نمایید. سنگ های آراگونیت بایستی از کشورهایی همانند اسپانیا، جمهوری چک، یونان، شیلی، مکزیک، اتریش، آلمان، ایالات متحده آمریکا، انگلیس، پرو و ​​اسلواکی تأمین شوند. سنگ های قیمتی آراگونیت چند وجهی اغلب تنها چند قیراط و بدون رنگ می باشند.

قیمت سنگ آراگونیت

قیمت آراگونیت به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که یک کارشناس با تجربه می تواند در این زمینه به شما یاری می نماید. آراگونیت آبی و آراگونیت طلایی دو نوع از سنگهای ارزشمند و گران قیمت می باشند که برای ساخت نگین آراگونیت به کار برده می شود.

چگونه سنگ آراگونیت خود را پاکسازی کنیم؟

سنگ آراگونیت در مقیاس سختی نمره زیادی نمی گیرد. لذا اگر می خواهید آن را پاک کنید از کاربرد پاک کننده های مکانیکی همانند بخار و فرآیندهای اولتراسونیک خودداری نمایید. در عوض آنچه می توانید انجام دهید استفاده از برس نرم، آب گرم و مواد شوینده ملایم برای تمیز نمودن این سنگ می باشد. سنگ خود را با پارچه ای نرم خشک نموده تا کلیه آثار آب پاک شود.

اطمینان حاصل نمایید که سنگهای آراگونیت های را جدا از سنگهای دیگر نگهداری نمایید تا از ایجاد خراش ناشی از تماس با سایر سنگ ها جلوگیری گردد.

سخن آخر

سنگ آراگونیت یک سنگ محافظ خیلی قوی می باشد. به این دلیل که ارتعاشات آن به شما الهام می بخشد و شما را نسبت به مراقبت از زمین آگاه می نماید. این سنگها به منظور کمک به شما در بهبود و نگه داری از زمین خیلی عالی می باشند. انرژی این سنگها همچنین جسم و احساسی شما را التیام می بخشد.

سنگ آراگونیت می تواند انرژی نور را از هر سمت به شما ارسال نماید. این انرژی می تواند برای شما، اطرافیان شما و محیطی که در آن هستید مفید واقع شود. سنگ های آراگونیت دارای انرژی های بسیار عالی می باشند که شما را به طور کامل در لحظه نگه می دارند.

دیدگاهتان را بنویسید