مقالات

سنگ سیاه

سنگ سیاه

سنگ‌ سیاه که با نام اونیکس یا اسود نیز شناخته می‌ شوند. به غیر از زیبایی و جلوه‌ ای که به جواهرات می‌ بخشند. از خواص متعددی نیز برخوردارند. اغلب افراد فکر می‌ کنند که سنگ سیاه قیمتی فقط یک نوع دارد، اما واقعیت این است که سنگ‌ های سیاه، علیرغم شباهت‌ هایی که دارند، در جزئیات با یکدیگر متفاوت بوده و به دسته‌ های مختلفی تقسیم می‌ شوند.

سنگ سیاه

معمولا افراد تصور می‌کنند سنگ سیاه قیمتی تنها یک نوع دارد اما واقعیت این است که سنگ‌های سیاه علیرغم شباهت‌هایی که دارند. در جزئیات با هم متفاوت بوده و به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌ شوند. در ادامه اشاره خواهیم کرد که سنگهای اونیکس، اوپال، جاسپر، کوارتز، تورمالین و… جزو مشهورترین و زیباترین سنگهای سیاه قیمتی هستند. سنگ سیاه تاثیرات قابل توجهی بر خلق و خو و شرایط جسمانی افراد می‌ گذارد. علاوه بر این گفته می‌ شود استفاده از سنگهای قیمتی که با ستاره ماه تولد شما هم‌ تراز است، باعث افزایش انرژی مثبت می‌گردد.

آشنایی با انواع سنگ سیاه

معمولاً افراد فرض می‌ کنند که سنگ سیاه قیمتی تنها یک نوع دارد، اما واقعیت این است که سنگهای سیاه، علیرغم شباهت‌ هایی که دارند. در جزئیات با یکدیگر متفاوت بوده و به دسته‌ های مختلفی تقسیم می‌ شوند. به علاوه، سنگ‌ های اونیکس، اوپال، جاسپر، کوارتز، تورمالین و غیره جزو مشهورترین و زیباترین سنگهای قیمتی هستند. سنگ سیاه تأثیرات قابل توجهی بر روح و روان و شرایط جسمانی افراد دارد. همچنین گفته می‌ شود استفاده از سنگ‌ های قیمتی که با ستاره ماه تولد شما هم‌ تراز است. باعث افزایش انرژی مثبت می‌ شود. اگر شما هم به خرید سنگ قیمتی و سیارات علاقه‌ مند هستید.

اوپال

از جمله سنگ‌های سیاه معروف، می‌ توان به سنگ اونیکس اشاره کرد که شهرت زیادی دارد. واژه “اونیکس” از واژه “Nux” در زبان یونانی برگرفته شده است و با درجه سختی ۷، جزو سنگ‌ های مقاوم و محکم قرار می‌ گیرد. به همین دلیل، در صنعت جواهرسازی کاربردهای فراوانی دارد و تراش آن با احتمال شکستگی کمتری مواجه است. این سنگ زیبا و باشکوه را می‌ توان در مناطقی مانند برزیل، کالیفرنیا، هند و اروگوئه استخراج کرد.

اونیکس

اوپال ، به عنوان یکی از معروف‌ ترین انواع سنگ سیاه در جهان، طرفداران بسیاری دارد. این سنگ اغلب از معادن استرالیا استخراج می‌ شود. و حاوی مقادیر قابل توجهی از اوپال معمولی است. به همین دلیل، ارزش بدنه اوپال افزایش یافته و باعث برجسته شدن رنگ‌ های اوپال در برابر نور می‌ شود.

سنگ تورمالین

تورمالین سیاه، که به نام “شرول” نیز شناخته می‌شود، از جمله سنگ‌ های سیاهی است که در ساخت زیورآلات و جواهرات استفاده می‌ شود. این سنگ علاوه بر زیبایی چشمگیر خود، دارای خواص فوق‌ العاده‌ ای است. از جمله خواص تورمالین می‌ توان به ایجاد توازن در دو نیمکره راست و چپ مغز، افزایش اعتماد به نفس، افزایش معنویت و انرژی مثبت، و همچنین نقش موثر در سلامت اعصاب اشاره کرد. بیشتر خواص این سنگ ناشی از ویژگی الکتریسیته موجود در تورمالین هستند.

سنگ اوپال یا چشم گربه ای

سنگ اوپال گرانبها به طور مشخص یک جلوه بازی رنگ چشمگیر را نشان می دهد. و همچنین ممکن است پدیده چشم گربه یا استار را که توسط ساختار داخلی ایجاد شده است.

جاسپر سیاه

جاسپر، جزو خانواده سنگ‌های کوارتز قرار می‌گیرد و از نظر ظاهری دارای اشکال متنوعی مانند لکه‌ دار، راه راه، حلقه‌ ای و شعله‌ ور است. جاسپر سیاه با مقاومتی در بازه ۶.۵ تا ۷، یک گزینه عالی برای استفاده در جواهرات از قبیل انگشتر، گردنبند و آویزها محسوب می‌ شود. سنگ جاسپر معمولاً به صورت کم‌عمق برش داده می‌ شود. اما حتی در این حالت نیز رنگی مات دارد. با این حال، با استفاده از پولیش می‌ توان این سنگهای را درخشان و براق کرد تا جلوه بیشتری داشته باشد.

سنگ یاقوت کبود

یاقوت، که فاخرترین نوع آن یاقوت کبود است، به عنوان یکی از گوهر های کمیاب و با ارزش شناخته می‌ شود و در صنعت و جواهر سازی استفاده می شود. یاقوت کبود با درجه سختی ۹ از ۱۰، دومین ماده سخت روی زمین است و از آلومینیوم خالص تشکیل شده است. بر اساس تحقیقات علمی و مطالعات انجام شده، یاقوت کبود خواص مفیدی برای سلامت افراد دارد؛ از جمله بهبود افسردگی، کاهش سر گیجه، تقویت سیستم قلب و عروق، بهبود گردش خون و اعصاب را تسهیل می‌ کند.

سنگ سیاه قیمتی

معمولاً افراد فکر می‌ کنند که سنگ‌ های قیمتی سیاه فقط یک نوع دارند. اما واقعیت این است که این سنگ‌ ها علیرغم شباهت‌ هایی که دارند. در جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند و به دسته‌ های مختلفی تقسیم می‌ شوند. به عنوان مثال، سنگ‌ های اونیکس، اوپال، جاسپر، کوارتز، تورمالین و غیره از جمله سنگهای سیاه قیمتی معروف و زیبا هستند. سنگهای سیاه تأثیرات قابل توجهی بر روحیه و وضعیت جسمانی افراد دارند. همچنین، معتقد استفاده از سنگهای قیمتی که با ستاره ماه تولد شما هم‌ تراز هستند. به افزایش انرژی مثبت کمک می‌ کند.

نکات مهم خرید سنگ سیاه

یکی از نکات مهم در خرید سنگ سیاه این است که سنگ سیاه قیمتی را حتما از فروشگاه‌‌ های معتبر خریداری کنید تا از کیفیت و اصالت آن اطمینان داشته باشید. ما در مجموعه مایند آپ در تلاش هستیم تا سنگ‌‌ های قیمتی را در طرح‌ ها و اندازه‌ های و مدل های متنوع در جواهرات به مشتریان خود عرضه کنیم تا با استفاده از این جواهرات خاص و منحصر به فرد، احساس رضایت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. قیمت جواهراتی که با سنگ سیاه قیمتی زینت داده می‌ شوند با توجه به معیارهای مختلفی مثل قیمت طلا، نوع سنگ، وزن و… محاسبه می‌ شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید