مقالات

سنگ های متولدین ماه فروردین

سنگ-های-ماه-فروردین4 (1)

سنگ های ماه فروردین

فروردین اولین ماه از فصل زیبای بهار است. و تمام زمین در این ماه زنده می شود. فروردین نوزاد طبیعت خوانده می شود. سنگ‌ های الماس، یاقوت قرمز، جاسپر قرمز، عقیق سرخ، آکوآمارین، گارنت، لابرادورایت، هولیت، آلماندیت، آندرادیت، گارنت سبز یا دمانتویید، گارنت سیاه یا ملانیت، گراسولار، گارنت صورتی یا رودولایت صورتی، ساوریت، هسونیت، اسپسارتین و اوواویت از جمله سنگ‌ های ماه فروردین می باشند. هر ماهی سنگ‌ های خاص خود را دارد که بر جذابیت و ویژگی‌ های فرد متولد خود تاثیر زیادی دارد. در این مقاله به معرفی سنگ های ماه فروردین خواهیم پرداخت.

شناخت سنگ های ماه فروردین

سنگ های ماه فروردین که شامل سنگ های مختلفی هم می باشد توضیح دهیم. هر کدام از سنگ های این ماه خواص درمانی مخصوص به خودشون رو دارن. در ادامه این مقاله از ریسه گالری قصد داریم تک تک این سنگ ها را شرح دهیم و خواص آن ها را بیان نماییم.

سنگ الماس، سنگ های ماه فروردین

سنگ الماس نماد اصلی ماه فروردین است. بنابراین لازم است با خصوصیات این سنگ به عنوان نماد سنگ‌ های متولدین ماه فروردین بیشتر آشنا شوید. در کتاب‌ های تاریخی مذهبی به عنوان سخت‌ ترین سنگ جهان یاد شده است. این سنگ همچنین به عنوان یک محافظ در بُعد روحی شناخته شده است. در یونان باستان از سنگ الماس (Adamao) به معنای “من، مطیع می‌ سازم” یاد شده است. این عبارت در معنای دیگر فنا ناپذیر یا تسخیر ناپذیر است. که در افزایش اعتماد به نفس افراد موثر است. تصفيه کنندگي و کارکرد مثبت کليه‌ ها و مثانه از دیگر ویژگی‌ های این سنگ است. همچنین الماس بر کارکرد دیگر سنگ‌ ها اثرگذار می باشد. به همین دلیل توصیه می‌ شود در ساخت زیورآلات در کنار دیگر سنگ‌ ها از الماس هم استفاده شود.

سنگ یاقوت

سنگ یاقوت قرمز در قرون وسطی مورد استفاده اغلب کشیشان قرار گرفته است. آن ها اعتقاد داشتند این سنگ از بهشت آمده است.  سنگ یاقوت قرمز همچنین برای کاهش استرس و پرخاشگری دوران بلوغ کودکان موثر است. سنگ یاقوت قرمز همچنین درمانگر افسردگی و دور کردن اخبار منفی‌ست و صلح و آرامش را به همراه دارد. یونانیان باستان معتقد بودند یاقوت قرمز نیروی سلامتی، دانش، ثروت‌ و موفقیت‌ در عشق‌ ا به صاحب خود اعطا می‌کند. جنگجویان دوران باستان هم برای کسب پیروزی در جنگ همواره این سنگ را با خود داشتند. سنگ یاقوت قرمز بعد از الماس گران‌ترین و سخت‌ترین سنگ جهان است.

سنگ جاسپر قرمز

مصریان باستان معتقد بودند که این سنگ طلسم و زخم چشم را ار فرد دور می‌ کند. به همین دلیل در جواهرات خود از این سنگ که از سنگ‌ های متولدین ماه “فروردین” است، استفاده می‌ کردند. طبق کتاب انجیل، جاسپر هدیه مستقیمی از سوی خدا و اولین سنگ بنای اورشلیم است. همچنین بومیان آسیا و بومیان آمریکا، از آن به عنوان سنگ جادویی باران و قدرت درمانی یاد می‌کنند. از ویژگی‌های بارز آن کاهش وزن، رفع یوبوست، تقویت سیستم ایمنی بدن، سپر محافظ شیاطین در سحر و جادو، بهبود کارایی کبد، افزایش جریان مایع مغزی نخاعی و فعالیت سیستم اعصاب سمپاتیک است. این سنگ همچنین برای عضلات و نیمکره چپ مغز مفید است. طبق برخی باورها دادن الماس برای هدیه ازدواج به معنای وجود اعتماد در رابطه است.

سنگ-های-ماه-فروردین3

سنگ عقیق سرخ

سنگ عقیق سرخ که در دین اسلام هم به استفاده از آن بسیار تاکیده شده است علاوه بر تاثیراتی که بر سلامت جسم دارد، برای اثرگذاری مثبت بر روح و چاکراها هم موثر است. عقیق سرخ برای بیماری‌ های پوستی، بیماری‌ های گوارشی، دفع سموم بدن، کاهش فشارخون بالا، و سلامت دندان و لثه مفید است. عقیق سرخ همچنین بر تقویت عشق و علاقه بین والدین و فرزندان توصیه می‌شود. احساسات منفی را از فرد دور می‌کند. محافظ شخص در بلایا و حوادث است. روح را متعالی کرده و شادی و نشاط ایجاد می‌ نماید. سنگ عقیق برای چاکرای دوم، چاکرای خاجی، که مرتبط با میزان خلاقیت و قوای احساسی‌ است. کاربرد دارد، پس استفاده از عقیق سرخ بسیار توصیه می شود.

سنگ گارنت

سنگ گارنت یکی دیگر از سنگ‌ های متولدین ماه فروردین نماد عشق رمانتیک و شور است. این سنگ در 10 نوع مختلف دسته‌ بندی شده است. هر یک از گارنت‌ ها که در رنگ‌ های مختلف هستند خاصیت متفاوتی دارند. و برای درمان خاصی معرفی و توصیه می‌ شوند.

سنگ آکوآمارین

آکوامارین از دیگر سنگ‌ های متولدین ماه فروردین است. از ویژگی‌ های اصلی سنگ آکوامارین تنظیم چاکرای پنجم است. چاکرای پنجم بدن، چاکرای گردن و مرکز ارتباط نامیده می‌ شود. طیف رنگی چاکرا پنجم، آبی و به معنای جاودانگی‌ است. رنگ آبی روی بیماری‌ های گرفتگی گلو و ناراحتی‌ های عصبی تأثیرگذار است.
سنگ آکوامارین به عنوان سنگ باز کننده ذهن شهرت دارد. به همین جهت درمانگر خوبی برای ترک و کاهش وابستگی‌های ناشی از ذهن است.

سنگ لابرادورایت

این سنگ جذاب که یکی از سنگ‌ های متولدین ماه فروردین است امواجی احاطه کردن که خواص محافظتی دارن یعنی حتی بد شانسی‌ هایی که در اطراف شما هستن رو هم دور می‌ کنند. این سنگ در درمان بیماری هم بسیار موثر است.

سنگ هولیت

خواص سنگ هولیت و انرژی درونی آن, این سنگ را در شمار سنگ های موثر و قابل تامل قرار داده است.
سنگ هولیت به سنگ حافظه معروف می باشد. و برای کسانی که حافظه کوتاه مدتی دارند بسیار مناسب است. این سنگ اکسیری برای بی خوابی موثر است و باعث آرامش و تمرکز می شود. همچنین این سنگ با فعال کردن حس ششم موجب می شود سفری خارج از زمان حال داشته باشید. و زندگی پیشینیان را مشاهده کنید.

سنگ آلماندیت

رایج‌ ترین نوع گارنت است. و در جواهرسازی به کار برده می شود. آلماندیت از سنگ‌ های متولدین ماه فروردین در افزایش بهره‌ وری، کمک به ایجاد تمرکز و انجام کامل کارها مشهور است. این سنگ با قرار گرفتن در نزدیکی چشم سوم اطلاعات زندگی گذشته را یادآوری می‌ کند. این سنگ با گشایش مسیرهای بین چاکرای اول یا ریشه‌ای، چاکرای تیکه‌ گاه مرتبط به ستون فقرات، و چاکرای هفتم یا تاجی، چاکرای سانسکریت که در بالاترین نقطه قرار دارد، را باز می‌ نماید و موجب تقویت جسم می‌ شود.

سنگ های ماه فروردین

سنگ آندرادیت

حاوی تیتانیوم و منیزیوم است. بسیار منعطف و پویاست، خلاقیت را برمی‌ انگیزاند و احساس بیزاری را از فرد دور می‌نماید. سنگ آندرادیت همچنین میدان مغناطیسی بدن را تنظیم می‌ کند. هاله دور بدن را پاکسازی می‌ کند. و باعث تقویت روان‌ بینی می‌ شود.

سنگ گارنت سبز یا دمانتویید

این سنگ در میان گارنیت‌ ها از ارزش بالایی برخوردار است. رنگ سبز آن به دلیل وجود کلسیم و کروم است. این گارنت موجب سرزندگی می‌ شود. و از احساس ترس، دلتنگی و نااممنی جلوگیری می‌ کند.

سنگ توپازولیت

این نوع از گارنت زردرنگ است. و تنها در کریستال‌ های کوچک دیده می‌ شود. همچنین محافظ کودکان و افراد شکننده است و قابلیت از بین بردن توپازولیت آشفتگی های روحی، عاطفی و معنوی دارد.

سنگ گارنت سیاه یا ملانیت

این سنگ از سنگ‌ های متولدین ماه فروردین موجب پایداری، استقامت و صداقت می‌ شود. انسداد ایجاد شده در چاکراهای قلب و گلو را باز می‌ کند. اگر لین سنگ را همراه داشته باشید میزان صداقت شما در بیان را تقویت می‌ نماید.

سنگ گراسولار

گارنتی بی‌ رنگ است. خصوصیت خدمت و همکاری را در افراد تقویت نموده و همراه داشتن آن در هنگام جنگ و دادخواهی توصیه می‌ شود.

سنگ گارنت صورتی یا رودولایت صورتی

رنگ صورتی آن به دلیل وجود آهن است. در مکزیک آن را “رز ویلت” به معنای زر قرمز می‌ نامند. برای رونق در کسب و کار توصیه می‌ شود. و سردمزاجی را درمان می‌ نماید. خصوصیات گارنت قرمز یا رودولایت قرمز مشابه گارنت صورتی‌ است.

سنگ ساوریت، سنگ های ماه فروردین

به دلیل وجود کروم، از عناصر جدول تناولی، سبزرنگ است. برای پذیرش آرامش در زندگی و همچنین یگانگی در جهان موثر است. همراه داشتن این سنگ برای گذران چالش‌ های زندگی توصیه می‌ شود. این سنگ موجب تقویت قلب می‌ شود و بر اساس یک باور چینی در طب سنتی جریان انرژی را در مریدین، کانال‌ هایی در بدن، را افزایش می‌ دهد. همچنین برای کاهش دردهای ملیم و درمان بیماری‌ های چشمی موثر می باشد.

سنگ هسونیت

رنگی قهوه‌ای مایل به نارنجی دارد. و دلیل این رنگ وجود ترکیبات منگنز و آهن است. احساس گناه و حقارت را از فرد دور می‌ کند. بینش فرد را وسیع می‌ کند. بنا به برخی گفته‌ها در حوزه انرژی درمانی تولید هورمون‌ ها را افزایش می‌ دهد. استفاده از سنگ هسونیت برای زنان توصیه می‌ شود. چرا که بیمارهای مربوط به زنان را کاهش می‌ دهد.

سنگ اسپسارتین

این سنگ نارنجی رنگ معمولا برای ساخت جواهرات کاربرد ندارد. و دلیل آن هم برای تبلیغات و معرفی کم این سنگ است. این سنگ برای افزایش بهره‌ وری در خانه کاربرد زیادی دارد. خوشبختی و قناعت را برای فرد به ارمغان می‌ آورد. قدرت تحلیل و منطق را در فرد استفاده کننده تقویت می‎‌ نماید. داروی ضدافسردگی هم هست و کابوس‌ های شبانه را از فرد دور می‌ نماید.

سنگ اوواویت

رنگ آن به دلیل وجود کروم، سبز است. استقلال طلبی را در فرد افزایش می‌ دهد. و میزان خودخواهی را کاهش می‌ دهد. فعال کننده چاکرای قبل است. سنگی مناسب برای صلح و آرامش است. همچنین برای پیشبرد کارهای انفرادی بدون ایجاد احساس تنهایی برای افراد مناسب است. برای دوران قاعدگی در زنان توصیه می‌ شود. اگر هنگام خواب این سنگ همراهتان باشد شما می‌ توانید رویاهایتان را به خاطر بیاورید. اين سنگ برای استحکام ديواره‌ های سرخرگ، تقويت چشم و درمان سرطان در مراحل اوليه آن کارايی دارد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “سنگ های متولدین ماه فروردین

دیدگاهتان را بنویسید