مقالات

سنگ کالسدونی

سنگ-کالسدونی

سنگ کالسدونی (Chalcedony)

سنگ کالسدونی یک سنگ زیبا در رنگ های گوناگونی از جمله سفید، صورتی، خاکستری آبی و قرمز رنگ وجود دارد. کالسدونی یک سنگ قیمتی رایج می باشد و در کل جهان پیدا می شود. در تمام اندازه ها وجود دارد و معمولا بعنوان یک ژئود یا سنگ جدا شده کوچک مشاهده می شود.

کالسدونی خالص به Sard یا Carnelian نیز معروف می باشد. نوعی کالسدونی سبز رنگ بعنوان Chrysoprase شناخته می شود. در صورتی که نوع باند دار آن معروف به عقیق می باشد.

بیشتر سنگ های قیمتی قسمتی از خانواده گسترده کالسدونی می باشند. همچنین رایج است که انواع تک رنگ این سنگ با نام کالسدونی به فروش می رسند. به بقیه سنگهای این گروه نام های منحصر به فرد و خاصی داده شده است. مانند اونیکس و جاسپر. نام سنگ کالسدونی از شهر بندری بیزانس، خالصدون گرفته شده است که در حال حاضر در ترکیه با نام کادی کوی شناخته می شود.

منابع سنگ کالسدونی

  • ایالات متحده آمریکا
  • روسیه
  • نامیبیا
  • هند
  • نیوزیلند
  • مراکش
  • مکزیک
  • برزیل
  • ترکیه

سنگ کالسدونی در افسانه ها و تاریخ

این سنگ در طی تاریخ بشر برای خیلی از فرهنگها و تمدن ها خیلی مهم بوده و قدمت ابزارهای ساخته شده از این سنگ به دوره نو سنگی بر می گردد. آشوریان و بابلی ها از سنگ کالسدونی جهت ساختن مهرهایی که به منظور محافظت از اسناد خود استفاده می کردند تا ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد استفاده کردند. قدرت محافظتی این سنگ همچنین جهت محافظت از حامل ها و پیام رسان هایی بود که این اسناد را تحویل می گرفتند.

سایت معروف کاخ Knossos در یونان باستان نیز شامل نمونه هایی از مهرهای سنگ کالسدونی می باشد. یک علت عملی جهت استفاده از سنگ کالسدونی به این روش ممکن است این باشد که وقتی این سنگ به موم فشار داده می شود. از خیلی از سنگ های دیگر بهتر عمل می نماید.

در اساطیر سلتیک، سنگ کالسدونی سنگ الهه رودخانه کلوتا می باشد. و در آیین یونان باستان، این سنگ ها با گایا یا مادر زمین مرتبط بوده است. رومی ها این سنگ را به علت توانایی تشویق گفتاری روشن و فن بلاغت خیلی ارزشمند می دانستند.  کالسدونی برای خیلی از قبایل آمریندیا در آفریقا سنگی خیلی مقدس بوده و نمادی از صلح درونی بوده است، از این سنگ معمولا جهت دلجویی از ارواح در این قبایل استفاده می شده است.

معنای کلی سنگ کالسدونی

کالسدونی ذهن، جسم و روح را به هماهنگی و تعادل می رساند و یک سنگ محافظ می باشد که با جذب ارتعاشات و انرژی های منفی، موانعی که جهت رشد شما به وجود می آید را از بین می برد. کالسدونی یک سنگ خیلی پرورش دهنده است که سبب تقویت و افزایش حسن نیت و ثبات در افراد می شود. این سنگ همدلی و درک را تشویق می نماید و ارتعاشات آرامبخش را در مناطق بالقوه درگیری میان افراد ایجاد می نماید.

کالسدونی احساس خیرخواهی و بخشندگی را به شما القا می نماید. خصومت را از بین می برد و مالیخولیا را به شادی تبدیل می نماید و یک سنگ بازتابنده است که بازتاب داخل را تشویق می نماید. و با تمرکز بر افکار و احساسات سازنده و تسهیل بخشش از خود ما را در این روند پشتیبانی می نماید.

هزاران سال است که مردم سنگ کالسدونی را به علت خواص درمانی آن ارزشمند می دانند. در دوران باستان اعتقاد بر این بود که یک کیسه ساخته شده از نقره و به همراه سنگ کالسدونی از مسمومیت جلوگیری می نماید. گفته می شود که این سنگ موجب بهبود جذب مواد معدنی در جریان خون، پرورش غرایز مادران و تحریک شیردهی در مادران جدید می شود.

سنگ-کالسدونی

خصوصیات سنگ کالسدونی

مشخصات فیزیکی

کالسدونی نوعی سنگ سیلیس میباشد. و از نوع خیلی ظریف کوارتز و مورگانیت تشکیل گردیده است. ساختار شیمیایی استاندارد آن Si0۲ (دی اکسید سیلیسیم) است. کالسدونی دارای یک جلای مومی، شفاف تا نیمه شفاف و دارای ساختار بلوری مثلثی می باشد.

خصوصیات متافیزیکی

محبوب ترین شکل سنگ کالسدونی، آبی خالدار می باشد که دارای کیفیت زیبا و رنگی تقریباً رویایی است. سنگ کالسدونی در درجه اول با چاکراهای بالایی بدن و توانایی ما در فکر کردن صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران و قلمروهای عالی مرتبط می باشد.

کالسدونی به شما این امکان را می دهد که احساس خود را کنترل نمایید و در بیان افکار و عقاید خود ایمن باشید. همچنین زمانی که احساس غرق شدن در اطلاعات می نمایید و یا تحت فشار دیگران قرار گرفته اید که بایستی به طریقی خاص عمل نمایید. این سنگ وضوح ذهن و راه حل برای خروج از این مسائل را برای شما به ارمغان می آورد.

کالسدونی سنگی خلاق می باشد که ذهن شما را به سوی ایده های جدید باز می نماید. این سنگ موجب افزایش توانایی پذیرش راه حل های جدید جهت رفع مشکلات موجود و ایجاد تفکرات جدید می گردد.

این سنگ به ما القا می نماید که وقتی می خواهیم پروژه های جدیدی را آغاز نماییم از تخیل و بینش خود استفاده کنیم و به مغز کمک می نماید تا اطلاعات جدید را به سرعت جذب و تجزیه و تحلیل  کند. گفته می شود که این سنگ امر یادگیری یک زبان جدید را تسهیل می نماید. حافظه را بهبود می بخشد و مهارت گوش دادن و گفتار را می افزاید. کالسدونی موجب ثبات ذهن و عواطف نیز می شود. این سنگ سخاوت و خیرخواهی نسبت به دیگران را ارتقا می دهد.

انواع سنگ های کالسدونی

رنگ های گوناگون کالسدونی دارای قابلیت های عمومی همان سنگ های اصلی می باشند ولی از قابلیت های خاص خودشان نیز برخوردار هستند.

کالسدونی قرمز

سنگ کالسدونی قرمز سنگی جهت افزایش اعتماد به نفس می باشد و به شرایطی کمک می نماید که مطمئن نیستید که آیا می توانید مبارزه را ادامه دهید یا اینکه تسلیم می شوید. این سنگ استقامت را در شما افزایش می دهد. نیرو و قدرت مورد نیاز را برای رسیدن به اهداف مورد نظر به ما انتقال می دهد و به ما کمک می نماید تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل نماییم.

از لحاظ درمان جسمی، سنگ کالسدونی قرمز گردش خون را تحریک می نماید و از لخته شدن خون جلوگیری می نماید. همچنین گفته می شود که درد گرسنگی را کاهش می دهد ولی نباید طولانی مدت استفاده شود به این دلیل که مانع جذب مواد مغذی می شود.

کالسدونی صورتی

کالسدونی صورتی یک سنگ کودکانه می باشد و قابلیت های شگفتی، کنجکاوی و شادی را در زندگی به وجود می آورد. این سنگ داستان سرایی را تشویق می نماید و کودک را مشتاق یادگیری چیزهای جدید می نماید. کالسدونی یک سنگ معنوی عمیق می باشد که همدلی و آرامش درونی را تقویت می نماید. این سنگ همچنین سنگ اعتماد نیز است و به افرادی که بطور طبیعی مشکوک هستند میتواند کمک کند و آن ها را از این احساسات منفی رها سازد.

کالسدونی دندریتیک

سنگ شجر یا سنگ کالسدونی دندریتیک سنگی جهت تفکر روشن و واکنش های آرام تحت فشار یا حمله می باشد. این سنگ به شما کمک می نماید. تا با حقایق یا موقعیت های ناخوشایند روبرو شوید. این تنوع در سنگ های کالسدونی موجب ایجاد خلق و خوی صمیمی و آرام می شود. و از یک رابطه راحت با دیگران پشتیبانی می نماید و تحمل در روابط را بدون قضاوت و تعصب تشویق می کند.

از لحاظ جسمی سنگ شجر جهت تقویت سیستم ایمنی بدن و حمایت از بهبودی بدن بعد از یک بیماری طولانی مدت مفید است. این سنگ جذب مس را بوسیله خون تسهیل می نماید. کبد را سم زدایی نموده و برفک و دیگر عفونت های قارچی را درمان می نماید.

کالسدونی آبی

کالسدونی آبی، سنگ خلاق این خانواده می باشد و ذهن را به سمت پذیرش و جذب ایده های جدید باز می کند و تفکر خلاق را تشویق می نماید. همچنین به چابکی ذهنی و تبحر کلامی نیز یاری می نماید.  کالسدونی آبی به شما احساس سبکی و خوش بینی نسبت به آینده را می دهد و از لحاظ جسمی، رنگ آبی خالص برای غشای مخاط و شرایطی که موجب تشدید برونشیت و رینیت می شوند، موثر است. این سنگ یک اثر ضد التهابی قدرتمند دارد و درجه حرارت بدن و فشار خون را می کاهد.

مزیت استفاده از کالسدونی

این سنگ به شما این امکان را می دهد تا بدون از دست دادن نگاه عینی یا مثبت خود به آینده، توجه خود را به دنیای معنوی معطوف نمایید. این سنگ توانایی شما را جهت ایجاد تغییرات مثبت در زندگی تقویت می نماید و بدن، ذهن ، افکار و احساسات شما را با روح شما هماهنگ می کند.

انرژی های آرام و تثبیت کننده کالسدونی توانایی های ذهنی و آرامش درونی شما را می افزاید. کاسدونی یک سنگ درمانی قدرتمند می باشد که میتواند شما را از شرایط گوناگون جسمی و روحی در امان نگه دارد. کالسدونی از شما در مقابل تأثیرات منفی خارجی که معمولا منجر به کابوس می شود محافظت می نماید.

این سنگ کانال های گوناگونی را جهت برقراری ارتباط بهتر باز می نماید و به شما کمک می کند احساسات خود را مثبت تر و بهتر بیان نمایید و انرژی زندگی شما را افزایش می دهد و تعادل عاطفی، قدرت و نشاط را در شما تشویق می نماید. کالسدونی سنگی است که مهارت زبانی شما را نیز بهبود می بخشد و اگر در موقعیت های دلهره آور زبان شما بسته می شود. کالسدونی کلمات مناسبی برای گفتن به شما می دهد تا  اهداف خود را واضح تر بیان نمایید.

سنگ کالسدونی کمک زیادی جهت حفظ تعادل و هماهنگی در زندگی شما و خلاص شدن از ترس و اضطراب می باشد. همچنین به شما کمک نموده چیزهای ناخواسته یا افرادی که موجب پریشانی و درگیری عاطفی در شما می شوند را از خود دور نگه دارید.

به همین ترتیب کالسدونی سنگی عالی جهت مبارزه با افسردگی و فرسودگی ذهنی است البته این سنگ قرار نیست افسردگی را درمان نماید ولی میتواند روزها را کمی قابل تحمل تر نموده و به شما کمک کند تا روی نکات مثبت در زندگی تمرکز نمایید. این سنگ همچنین یک افزودنی عالی جهت طلسم شکوفایی یا گسترش رونق در زندگی شما خواهد بود به این دلیل که خوشبختی و فراوانی به همراه خواهد آورد.

قدرت های درمانی سنـگ کالسدونی

قدرت های درمانی عاطفی

سنگ کالسدونی آبی به خصوص بعنوان یک سنگ درمانی عاطفی موثر شناخته می شود. این سنگ برای افرادی که طعمه حمله های غیر منطقی عصبانیت یا بدخلقی هستند و یا هر فردی که از ترس، وحشت یا اضطراب رنج می برد. بسیار مناسب می باشد.

این سنگ احساسات را آرام می نماید و آن ها را از حوزه انرژی شما دور می سازد و در عین حال، شما را در جایگزینی این الگوهای احساسی با الگوهای مثبت و مثمر ثمر حمایت می نماید.

برخی از افراد تمایل دارند پیش از اینکه فکر کنند، صحبت کنند و این می تواند عواقب ناخوشایندی برای آن ها به دنبال داشته باشد. اگر شما هم این چنین هستید تلاش کنید سنگ آبی کالدسونی را به همراه داشته باشید یا بپوشید تا این سنگ به شما کمک کند تا تأثیرات احتمالی کلمات خود را در نظر بگیرید. این سنگ به شما یاری می کند تا از لحن صدای خود و معنای کلمات خود آگاهی بالاتری کسب نموده و به این ترتیب این سنگ به شما این امکان را می دهد که با اظهار نظرهای بی فکر از آسیب رساندن ناخواسته به دیگران و خودتان جلوگیری نمایید.

این سنگ احساسات شما را به حالت متعادل در می آورد و به شما کمک می نماید تا آگاهانه افکار خود را به سوی تولید احساسات و عواطف مثبت سوق دهید.

قدرت های فیزیکی درمانی

سنگ کالسدونی یک سنگ عالی جهت استفاده در بهبود مشکلات یا بیمارهای مربوط به گردن، لوزه ها، تارهای صوتی و غدد است. این سنگ جهت درمان آلرژی ناشی از تغییر در آب و هوا و شرایطی همانند برونشیت و آرتروز، که بر اثر سرما یا شرایط مرطوب تشدید می شود خیلی مفید است. کالسدونی یک درمان کننده قوی برای زخم های باز بوده و می تواند از التهاب، عفونت و تب شما را محافظت نماید.

کالسدونی یک سنگ درمانی قدرتمند نیز است که میتواند عفونت های پوستی را درمان نموده و ارتعاشات منفی را بطور موثر جذب و از بین ببرد. این سنگ بعنوان یک درمانگر قدرتمند میتواند اثرات زوال عقل و حتی پیری را کاهش دهد و قلب و ذهن شما را به تعادل برساند و به هماهنگی هر دو با بدن یاری کند. سنگ کالسدونی موجب بهبودی طحال و کیسه صفرا می گردد و همچنین میتواند برای چشم ها، استخوان ها و سیستم گردش خون موثر باشد.

این سنگ میتواند جذب مواد معدنی را بهبود بخشیده و به مقابله با تجمع مضر مواد ناخواسته در رگ های شما یاری کند. همچنین میتواند به بازسازی غشاهای مخاطی نیز کمک نماید. این سنگ قادر است به ریه ها کمک نموده و اثرات سیگار کشیدن را از سیستم تنفسی شما کاسته یا از بین ببرد.

سنگ-کالسدونی

کالسدونی و ثروت

سنگ کالسدونی حامل انرژی های دوام و قدرت اراده است. این امر به شما یاری خواهد کرد تا اهداف مالی خود را تحقق ببخشید و اعتماد به نفس بالاتری برای پیگیری رویاهای خود خواهید داشت. این سنگ برای شما شانس به همراه خواهد آورد و موجب افزایش خلاقیت، انگیزه و خوش بینی شما خواهد شد. پوشیدن سنگ کالسدونی میتواند شما را به ثروت و سعادت برساند. کالسدونی یک سنگ خلاقانه می باشد که مهارت کلامی و انعطاف پذیری ذهنی شما را می افزاید و حافظه شما را تحریک می نماید و در یادگیری چیزهای جدید اهمیت بسزایی دارد.

این سنگ درک شما را بهتر نموده و زندگی شما را با خوش بینی و سبک بینی پر می نماید. سنگ کالسدونی به شما قدرت ذهن و پشتکار جهت رسیدن به اهداف خود را می دهد. همچنین به شما اعتماد به نفس می دهد تا رویاهای خود را بروز دهید.

کالسـدونی برای عشق و روابط

این سنگ قیمتی کوچک مهربانی و مثبت نگری را در روابط شما تشویق می نماید. این سنگ حس شگفتی کودکانه ای را که به علت تجارب زندگی و عشقی از دست داده اید به شما باز می گرداند و به شما نشان می دهد که چگونه می توانید نسبت به فرد مهم دیگر که در زندگی دارید. همدلی بالاتری داشته باشید. همچنین به شما یاری می کند از درگیری عاطفی با افرادی که موجب پریشانی شما می شوند امتناع نمایید.

این سنگ قیمتی موجب شادی و نشاط شما می شود و احساس اضطراب یا افسردگی را در شما بهبود می بخشد. این سنگ عشق جدید را به شما جذب می نمتاید. کالسدونی یک سنگ پرورشی بوده که موجب ایجاد هماهنگی، رفاقت و حسن نیت در کلیه احساسات شما می شود. این سنگ انرژی منفی را به خود جذب نموده و آن ها را از بین می برد تا به سوی شما و شریک زندگیتان حرکت نکند و بر روابط شما تأثیر بگذارد.

کالسدونی احساس غم و اندوه و خصومت های ناخواسته را از بین می برد. و موجب ایجاد اعتماد به نفس در شما می شود. و هرگونه انرژی که اعتماد به نفس شما را کاهش بدهد. از بین می برد. وقتی از انرژی این سنگ پر شوید، به یک فرد مشتاق، تبدیل خواهید شد. این سنگ موجب صلح در تمام جبهه ها خواهد شد و به شما این امکان را می دهد که بدون پرخاشگری یا تقابل، قاطعانه رفتار نمایید.

سنگ کالسدونی قلب سبکی به شما می دهد و توانایی این را به شما می دهد تا با خوش بینی به آینده چشم بدوزید. این سنگ موجب بهبود درک شما از خود و افزایش اعتماد به نفس شما می شود. این سنگ مهربانی را تشویق می نمابد و به شما اجازه می دهد تمام قابلیت های خوب خود را نشان دهید. این سنگ موجب افزایش احساس آرامش و هماهنگی در داخل شما می شود و بر عشق شما به شریک زندگی و روابط شما تأثیر مثبت خواهد داشت.

تاثیر کالسـدونی بر چاکراها

سنگ کالسدونی را میتوان در رنگ های گوناگون پیدا کرد و هر رنگ بعنوان یک سنگ متعادل و پاک کننده برای چاکراهای گوناگون بدن موثر است. سنگ کالسدونی آبی به علت قابلبت های ارتباطی و توانمند سازی خود در پاکسازی چاکرای حلق یک انتخاب عالی است. اگر مشکل گلو یا گردن دارید ممکن است دلیل اصلی آن در انرژی بدن شما به عبارت دیگر در انسداد انرژی در چاکرای گلو باشد.

روش پاکسازی و شارژ سنگ کالسدونی

با نگه داشتن این نوع از سنگها در زیر آب گرم و روان میتوان تمام اشکال سنگ کالسدونی را پاکسازی نمود تا گرد و غبار و بقایای آن از جنبه فیزیکی این سنگ پاک شوند.

برای پاکسازی و شارژ انرژی سنگ کالسدونی، یکی از قدرتمندترین روش ها قرار دادن این سنگ در طول شب در داخل یک ژئود سنگ آمتیست است. اگر ژئود سنگ آمتیست را ندارید ، می توانید از یک توده سنگ آمتیست خام استفاده کنید و سنگ کالسدونی را در بالای آن قرار دهید تا ارتعاشات قدرتمند آن دوباره شارژ شود.

سخن  آخر

کالسـدونی سنگی می باشد که انرژی های منفی زندگی شما را به خود جذب می نماید. و از شما در مقابل افراد منفی و تجارب منفی محافظت می نماید. این سنگ کلیه جنبه های شخصی شما را ارتقا می دهد و قابلیت های عالی شما را برجسته می نماید و به شما کمک می نماید تا از صفات منفی خود خلاص شوید.

سنگ کالسدونی سنگی می باشد که بدن ذهن و روح شما را به تعادل می رساند و آنها را هماهنگ می نماید. این سنگ احساسات غم انگیز یا خصومت هایی که تجربه نموده اید را از بین می برد و شما را سر شار از احساسات مثبت و نشاط آور می سازد. سنگ کالسدونی اعتماد به نفس شما را تقویت می نماید و به شما یاری می کند تا در کلیه زمینه های گوناگون زندگی خود به توانایی کامل دست پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید